Toto sa stane s vaším telom, ak budete konzumovať mliečne výrobky každý deň

Patríte do skupiny ľudí, ktorá zbožňuje cukrovú vatu? Je predsa vyrobená z jednej lyžičky cukru a jedná sa o zriedkavý príklad potraviny, v ktorej je v skutočnosti menej cukru, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. O škodlivosti Coca-Coly, čipsov a sladkostí vedia už deti na prvom stupni základnej školy. Ako je to však s mliečnymi produktmi? Čo taký jogurt či mlieko?

Prírodný jogurt?

Jedného času som sa snažila chudnúť pomocou kyslo-mliečnej diéty. Kefír som neobľubovala a tak som siahla po jogurtoch na pitie. Možno to bude znieť neuveriteľne, no po 1 týždni som pribrala 2 kilogramy! Vrátila som sa k bežnej strave, ale moje čreva začali protestovať. Všetko sa zlepšilo, až keď mi gastroenterológ odporúčil vypiť sirup lactulosa.

Lekár mi vysvetlil, aké chyby sa stali príčinou týchto komplikácii. Na vine sú všetky tie jogurty na pitie, ktoré v sebe obsahujú neuveritené množstvo cukru a nedostatok živín!

натуральный йогурт

Ak sa zameriame len na sladké produkty, lekári odporúčaju, aby muži nekonzumovali viac ako 36 g cukru denne, u žien je to nie viac ako 20 g na deň. Netýka sa to len samotného cukru, ale všetkých sladkých produktov, vrátane ovocia. Nadbytok sladkostí koniec koncov spôsobuje obezitu, cukrovku, problémy so srdcom ale aj s mozgom.

Výrobky z kyslého mlieka boli vždy považované za užitočné pre náš organizmus. Ak veríte televíznym reklamám, dozviete sa z nich, že obsahujú maximálnu koncentráciu živín a všetkých druhov živých baktérii. Pozrime sa ale na obyčajný jogurt na pitie. Na prvom mieste v zložení sa nachádzajú mliečné zložky, potom cukor alebo fruktózvo-glukózový sirup. Ďalej sú to zhusťovadlá a prísady, ktoré sú identické s tými prírodnými.

натуральный йогурт

Pridávanie cukru do nízkotučného jogurtu? Vo fľaši s objemom 300 ml sa nachádza 8 lyžíc cukru, čo je viac ako dvojnásobok povolenej dennej dávky pre ženy! A tak namiesto toho, aby ste schudli, prilepia sa na vás kilá navyše.

Pri cenovkách môžete nájsť názov jogurt alebo jogurtový produkt. Je v tom vôbec nejaký rozdiel? Odborníci z výskumných ústavov reagujú, že oboje sú zbytočné, aj v prípade, ak neobsahujú antibiotiká, konzervačné látky a rastlinné tuky. Prírodný jogurt by mal obsahovať 11 miliónov užitočných baktérií na 1 g produktu. Avšak žiadna zo vzoriek odobraných z regálov, nespĺňala deklarované indikácie. Počet nájdených baktérií je 100-krát menší, ako je uvedené na etikete.

натуральный йогурт

 

V jogurtovom produkte by sa nemali vyskytovať žiadne baktérie, ani užitočné, ani škodlivé, pretože príprava jogurtu týmto spôsobom zahŕňa vysokotepelné spracovanie (pasterizácia). Jednoducho povedané, výrobok z jogurtu je zakonzervované mlieko, ktoré sa môže skladovať pri izbovej teplote.

„Baktérie mliečneho kvasenia majú schopnosť potlačiť rast škodlivej mikroflóry, takže sú užitočné pri procese trávenia a aj pre samotné črevá. To je dôvod, prečo sa konzervačné látky v jogurtoch v zásade nepoužívajú – jednoducho tam nie sú potrebné, pretože sa s nimi dokážu vyrovnať užitočné mikróby. Bohužiaľ, nie všetci výrobcovia sú o týchto záležitostiach dostatočne oboznámení a je jednoduchšie, aby si svoje jogurty „varili“ , než aby zariskovali a vyprodukovali „živý“ produkt. Nakoniec nakupujeme a konzumujeme jogurty, pri ktoých si myslíme, že sa staráme o svoje zdravie, ale v skutočnosti tým telu neprinášame žiaden úžitok. „

Ďalším trikom pre zákazníkov je obohatenie vápnikom. V jogurte bez prísad by malo byť minimálne 110 mg vápnika na 100 g výrobku. Ale kontrola v laboratóriu poskytla odlišné dáta, je ho tam 2 až 3-krát menej, ako je uvedené na obale!

натуральный йогурт

Pridanie vápnika je úplne zbytočná procedúra. „Väčšina výrobcov obohacuje jogurty alebo iné mliečne výrobky anorganickým vápnikom, ktorý je prakticky nevstrebávateľný. Nedostatok vápnika v potravinách má za následok skutočnosť, že ho náš organizmus nedokáže správne absorbovať a tráviť. Okrem toho, zbavovaním mlieka tukov, ho zbavujeme aj vitamínov rozpustných v tukoch (A a D), a vitamínu D, podporujúcého vstrebávanie vápnika.“

Jogurty na pitie s ovocnými príchuťami sú bohaté na arómu a farbivá a len malé množstvo užitočných baktérií. Nikto nepridáva prírodnú vanilku do mliečnych výrobkov, inak by si ich nikto kvôli cene nemohol kúpiť. Používajú sa teda syntetické náhrady, ktoré môžu obsahovať tieto zložky: syntetický vanilín (vedľajší produkt priemyslu z odpadového dreva – celulóza), etylvanilín (zlúčenina z uhoľného dechtu) alebo kumarín (ako dochucovadlo – veľmi toxické).

Ďalším problémom mliečnych výrobkov je ich skladovateľnosť. Jednoduché pravidlo vám pomôže vybrať si zdraviu-prospešný výrobok. Uprednostnite jogurt s menším počtom ingrediencii v zložení a s minimálnou trvanlivosťou – optimálne do 5 až 7 dní. Len si predstavte, koľko chémie potrebujete k tomu, aby mohol mliečny dezert odpočívať v chladničke až 30 dní! Veľmi často sa stáva, že dopravcovia, obchody a supermarkety porušujú teplotné režimy skladovania. Takýto výrobok sa stáva extrémne nebezpečným.

„Zvýšené množstvo laktobacilov“, „Starostlivo vybrané prírodné zložky“, „Normalizuje metabolizmus a zlepšuje trávenie“ – to všetko sú triky pre nás kupujúcich! Je potrebné si starostlivo prečítať zloženie produktov a najlepšie urobíte, ak si doma pripravíte jogurt z mlieka s prirodzenými baktériami mliečneho kvasenia.

натуральный йогурт

Domáce jogurty sú omnoho chutnejšie a prospešnejšie pre celkové trávenie. Môžete si do nich pridať orechy, ovocie, med a vychutnať si čisto prírodný produkt, bez zbytočných konzervačných a iných škodlivých látok.

Ak bol pre vás tento článok užitočný, podeľte sa o neho aj s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach! Sme si isí, že existuje mnoho ľudí, ktorí si zloženie mliečnych výrobkov vôbec nečítajú.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Patríte do skupiny ľudí, ktorá zbožňuje cukrovú vatu? Je predsa vyrobená z jednej lyžičky cukru a..." />