JARNÝ ŽIVOTABUDIČ: Čo sa stane, keď si zmiešate červenú repu, mrkvu a jablká? Jeden pohár dokáže zničiť…

Keď som bola malá, moja babička ma vždy „napchávala“ repou. Hovorila: „Jedz viac cvikly, je v nej toľko vitamínov, že ťa nebudú trápiť žiadne choroby!“ Okrem toho mi pripravovala hrozný šalát s cviklou, ktorý som po pár sústach dala bokom.

Ak by mi v tej dobe babička pripravovala cviklovú šťavu, určite by som zmenila svoj postoj k tejto skvelej zelenine. Bohužiaľ, v tej dobe neexistovali žiadne odšťavovače a babičkine zdravie jej neumožňovalo tráviť celé hodiny pri vytláčaní šťavy vlastnými rukami.

Teraz už viem, aký mocný vplyv ma červená repa na ľudský organizmus a preto si ju doprajem aspoň dvakrát do týždňa.

свекла для организма

Pripravujem si skvelý nápoj z cvikly, mrkvy a jabĺk, ktorý má nespočetné množstvo výhod nielen pre naše telo ale aj samotný mozog. Nápoj objavili čínski liečitelia – herbalisti, ktorí zistili, že okrem iného dokáže zmierniť rakovinu pľúc.

Jedná sa o skutočný pohár plný zdravia. V medicíne a dietológii sa používa na liečby mnoho zdraviu prospešných nápojov, no žiaden z nich nemá také účinky ako táto zázračná šťava.

свойства свеклы

Ak si ju chcete pripraviť aj vy doma, budete k tomu potrebovať len tri ingrediencie a jeden odšťavovač. Ja som použila výkonný mixér a potom som zmes prefiltrovala cez sitko. V prípade, že máte radi riedkejší nápoj, takto pripravené pyré si môžete zriediť s vodou alebo pomarančovou šťavou, voľba je na vás.

Ingrediencie

 • 1 veľké šťavnaté jablko
 • 2 malé mrkvy
 • 1 menšia surová cviklaпольза свеклы для организма

Postup

 1. Zeleninu a ovocie dôkladne umyte a zbavte šupiek – okrem jablka.
 2. Vyrežte si stred jablka a všetko si nakrájajte na malé kocky.
 3. Vložte ich do odšťavovača. Ak používate mixér, pridajte do neho pohár vody (250 ml).
 4. Hotovú šťavu môžete dochutiť medom a citrónovou šťavou. Nápoj je potrebné vypiť okamžite alebo ho počas nasledujúcich dní uchovávať v chladničke v tesne uzatvárateľnej nádobe.свекла для организма человека

Konzumujte aspoň 1x denne, najlepšie na prázdny žalúdok. Vypite ho približne 1 hodinu pred raňajkami. Nápoj si môžete dopriať aj večer, no vždy na prázdny žalúdok. Ak nebudete pociťovať žiadne komplikácie, po mesiaci si urobte dvojtýždňovú prestávku a potom pokračujte.

Tu je len niekoľko výhod pitia cviklovej šťavy. Ako môžete vidieť, jej nízka cena dokáže kvalitou prekonať aj drahé výživové doplnky, ktoré v celkovom výsledku nestoja za nič.

 1. Poskytuje telu vitamíny a minerály
 2. Spomaľuje proces starnutia
 3. Podporuje zdravý vzhľad sfarbenia pokožky
 4. Zlepšuje zrak a posilňuje očné svaly
 5. Zlepšuje funkciu mozgu a pamäť
 6. Upravuje funkcie vnútorných orgánov
 7. Bojuje s chorobami
 8. Znižuje zápal
 9. Pomáha zbaviť sa nadmernej hmotnosti
 10. Čistí krv a telo ako celok
 11. Odstraňuje zápach
 12. Lieči hrdlo
 13. Zmierňuje svalové kŕče
 14. Omladzuje pokožku a bojuje proti dermatologickým problémom
 15. Zmierňuje menštruačné bolestiсвекла для очищения организма

Tento úžasný nápoj je úplne prírodný, neobsahuje žiadne škodlivé zložky, takže nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

Ako môžete vidieť, používanie šťavy z repy, mrkvy a jabĺk pomáha človeku udržiavať si svoje zdravie. Hlavnou výhodou tohto nápoja je aj boj proti rakovine. V skutočnosti sa červená repa už od nepamäti využívala v Európe na liečbu nádorov. Štúdie ukázali, že cvikla obsahuje flavonoid, ktorý zastavuje rast malígnych nádorov.

сырая свекла для организма

Šťava z tohto červeného koreňa je bohatá na železo. Zapája sa do obnovy krvných buniek a zásobovania buniek kyslíkom. Takéto bunkové dýchanie zabíja rakovinový nádor.

Nečakajte a pripravte si aj vy tento lahodný a výživný nápoj plný vitamínov. Zaraďte ho do svojho jedálnička a pestujte si svoje zdravie!

 

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Keď som bola malá, moja babička ma vždy „napchávala“ repou. Hovorila: „Jedz viac cvikly, je v..." />