„Je to zázrak, že prežil.“ Lekári boli šokovaní, keď uvideli pupočnú šnúru novorodenca…

V súčasnej dobe sa pohlavie dieťatka dá ľahko rozpoznať už pred samotným pôrodom. Väčšinou však nie je možné rozpoznať, čo sa každú sekundu deje v ženskej maternici. Výsledok pôrodu dokáže ovplyvniť mnoho faktorov a dokonca aj malý detail vie spôsobiť nezvratné následky!

Jeden z užívateľov stránky Reddit sa nedávno podelil o prvé fotografie svojho dieťatka. Ako novopečený otecko bol šťastný, že bolo zdravé a správne dýchalo. Bohužiaľ, lekári upriamili mužovu pozornosť na jeden detail…

Ukázali mu pupočnú šnúru dieťatka, na ktorej bol pevný uzol! Táto komplikácia obmedzuje prívod kyslíka a živín do tela dieťaťa. V najhorších prípadoch môže situácia vyústiť do jeho usmrteniu.

Zvyčajne sa pupočná šnúra obmotá dieťatku okolo jeho krku či hlavičky. Niekedy však nastane niečo nezvyčajnejšie a na šnúre sa vytvorí uzol.

Našťastie, v tomto prípade sa chlapček narodil celkom zdravý a tak si jeho rodičia mohli konečne vydýchnuť. V budúcnosti bude môcť chlapček rozprávať svojim kamarátom o tejto nezvyčajnej príhode.

V skutočnosti existujú pravé a falošné uzly. Pravý uzol sa na pupočnej šnúre môže vytvoriť v prvých mesiacoch tehotenstva, kedy je plod malý a pohybuje sa aktívnejšie. Problémom je, že uzol na pupočnej šnúre, je takmer nemožné diagnostikovať.

Lekári tvrdia, že žiadne cvičenie alebo gymnastika nedokážu uzol povoliť. Avšak aj pri pravom uzle na pupočnej šnúre je pravdepodobnosť bezpečného pôrodu a prežitie dieťaťa veľmi vysoká.

Stalo sa už niečo podobné aj vám alebo vašim priateľom? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch!

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V súčasnej dobe sa pohlavie dieťatka dá ľahko rozpoznať už pred samotným pôrodom. Väčšinou však nie..." />