Malého postihnutého chlapca vyzval prezident na divokú súťaž. Nezabránila mu v tom ani extrémna lámavosť kostí!

 

Aj napriek ťažkej diagnóze si youtuber Mako získava čoraz viac fanúšikov. Už od narodenia Mako trpí lámavosťou kostí – osteogenesis imperfecta tretieho typu. Po pôrode bol umiestnený do inkubátora a v tom období stačil jediny prudší pohyb a Mako mohol zomrieť. Dnes je z tohto statočného chlapčeka už 12 ročný mladý muž, ktorý je šikovnejší ako väčšina jeho rovesníkov. Dnes sám prevádzkuje Youtube kanál s názvom Mako SK.

Mako si svoje youtuberské videá strihá sám, aj ked‘ mu trvalo viac ako rok, kým sa naučil všetky potrebné úpravy svojich videí. Dnes už vyzerajú naozaj skvelo. Aktívny odber má u neho v týchto dňoch už viac ako 54 tisíc ľudí. Jeho prvé videá boli o tom, ako hrá videohry, no dnes už prešiel aj k inému žánru, ktorý je omnoho osobnejší.

Vd’aka relácií V siedmom nebi mu pri jeho youtuberskej kariére pomohol aj Vilo Rozboril, jeho obľúbený youtuber Sajfa a prezident Andrej Kiska, ktorý si s Martinom rovno dal aj známu 7 seconds challenge.

Makovým snom bolo vytvoriť video s Andrejom Kiskom, pretože sa objavil aj vo videách jeho veľkého vzoru- GoGovom youtube kanáli. Avšak jeho najobľúbenejším youtuberom je Sajfa, ktorý mu daroval novú profesionálnu kameru a dokonca aj svoje slnečné okuliare, ktoré sa Makovi veľmi páčili. Sajfa taktiež vyzval svojích followerov, aby šli sledovať aj Makov youtube kanál, čo bolo veľmi úspešné, pretože v priebehu niekoľkých hodín sa jeho počet sledovateľov rapídne zvýšil.

zdroj:refresher.sk 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Aj napriek ťažkej diagnóze si youtuber Mako získava čoraz viac fanúšikov. Už od narodenia Mako..." />