Svoju budúcu ženu si kúpil len za pár centov od chudobného muža. Jeho metódy výchovy dcéry vyvolávajú hrôzu po celom svete

V roku 1936 mal Francúz Louis Didier 34 rokov. Potom urobil niečo zvláštne: zachránil rodinu baníka, ten nemal dostatok peňazí ani na základné životné potreby. Louis sa teda rozhodol, že si kúpi jeho najmladšiu dcéru a sľúbil mu, že jej poskytne slušné vzdelanie a starostlivosť.

Louis v zásade dodržal svoje slovo – Jannine vychoval a začal v nej vidieť svoju budúcu manželku. O dvadsať rokov neskôr porodila dcérku Louie, z ktorej chcel jej manžel vychovať nadčloveka …

Tri roky po narodení Maude (tak ju volali) si Louis kúpil dom medzi mestami Dunkerque a Lille. Nachádzal sa ďaleko od civilizácie a práve to bolo miesto, kde sa muž rozhodol realizovať svoj zvláštny experiment.

Neskôr Maude prezradila, že otcovi sa nepáčilo, keď mala voľný čas len pre seba. Vždy bola nútená niečo robiť. Len počas obdobia, keď bola maličká, mala možnosť hrať sa na záhradke po tom, čo sa učila spolu so svojou matkou – tá ju vyučovala v domácich podmienkách.

Dievča malo z vlastného otca obrovský strach. Jeho veľká hlava, zavalitá postava a uhrančivý pohľad ju nesmierne desili. Ochrany od matky sa nedočkala. Tá svojho muža považovala za boha, ktorého zbožňovala a zároveň nenávidela.

Rodinný dom sa stal pre mladú Maude skutočným väzením. Jej otec veril, že ľudská myseľ je schopná zvládnuť akékoľvek problémy, no je potrebné, aby bol na to neustále trénovaný. Bol toho názoru, že skazenosť tohto sveta len bránila vo formovaní jej osobnosti.

Na to, aby sa Maude stala nadčlovekom, musela robiť veci, ktoré by mnohí z nás nevydržali. Dievča spalo na tvrdej posteli, v chlade a teplú vodu jej otec považoval za neprípustný luxus. O správnom stravovaní mohla len snívať: organizmus sa musel naučiť prekonať nedostatok výživy a vitamínov.

Louis často hovoril: „Teplá voda je pre slabochov. Ak sa niekedy dostaneš do väzenia, budeš musieť dokázať, že sa nebojíš studenej vody!“ Pritom samotný muž nemal problém s tým, ak by ho niekto považoval za „slabocha“. Považoval sa za človeka so silnou osobnosťou, ktorej nikto nič nemusí dokazovať.

Keď Maude o niečo povyrástla (7-8 rokov), k jej tréningom sa pridal aj alkohol. Louis povedal, že život dospelého človeka je často sprevádzaný tvrdým alkoholom, preto sa aj ona musí naučiť piť. Dokonca aj konzumácia obyčajného jedla bola sprevádzaná pitím vína či whiskey. Maude až dodnes trpí zdravotnými problémami pečene, ktoré majú zárodky z jej detstva.

Dievča bolo pravidelne podrobované takzvaným testom vôle. Tie ju vedeli najviac vyľakať. Raz ju prebudili o 3 hodine ráno a odviedli do pivnice. Uprostred temnej miestnosti stála stolička. Dievča na nej muselo presedieť po zvyšok noci a meditovať o smrti.

Maude sa v skutočnosti veľmi bála potkanov a Louis o tom veľmi dobre vedel. Ten jej na oplátku rozprával príbehy o myšiach a potkanoch, ktoré jej môžu vliezť do ústa a zjesť ju zaživa. Dievča do rána sedelo na stoličke a počúvalo ako sa hlodavce hromadia v tej istej miestnosti, kde bola aj ona. Keď sa už utrpenie blížilo ku koncu, Maude bohužiaľ nešla spať, pretože tréning pokračoval a zhovievavosť nepatrila do slovníka jej otca.

Dievča tiež učili, aby svetu neukazovala asvoje emócie. Napríklad, Louis ju nútil, aby sa držala elektrického plota. Keď do neho pustil prúd, ani jediný sval na tvári Maude sa nemohol pohnúť.

Od svojich 3 do 13 rokov bola sexuálne zneužívaná záhradníkom, ktorý pre nich pracoval. Bola tak vystrašená, že sa tom nikomu neodvážila povedať.

V celej tejto hrôze boli len dva momenty, ktoré jej zachránili život. Spoločnosť jej robili zvieratá – psík, poníky a kačice. Boli to práve tieto živé bytosti, ktoré ju naučili, čo je to súcit, láska a pohladenie. Sama priznala, že bez nich by to tam určite neprežila.

Louis bol presvedčený o tom, že Maude by sa mala naučiť hrať na rôzne hudobné nástroje. Krásny svet hudby ju mohol odniesť niekam veľmi ďaleko od všetkých tých skúseností, ktoré bola nútená pretrpieť.

V tínedžerskom veku sa začala o niečo menej podriaďovať svojmu otcovi. Tak napríklad, mohla si dovoliť použiť dva kúsky toaletného papiera namiesto jedného. Neskôr chodievala na večerné prechádzky.

Vo veku 16 rokov k ním prišiel učiteľ hudby pán Molin. Trval na tom, aby Maude za ním chodila na doučovanie a mohla pracovať v jeho obchode. Bolo to práve tam, kde sa zoznámila s Richardom.

Otec jej dovolil, aby sa vydala , keď dovŕši vek 18 rokov. Podmienkou však bolo, že sa po 6 mesiacoch vráti naspäť domov. Maude sa už ale nevrátila, lepšie povedané, chodila k rodičom na pravidelné návštevy, no nikdy tam už neostala žiť.

Po príchode do reálneho života sa musela naučiť mnoho vecí. Naučila sa ako nakupovať v obchode, nájsť správnu cestu v neznámych miestach či komunikovať s cudzími ľuďmi. Prvú návštevu zubára uskutočnila až vo svojich 18 rokoch.

Od tej doby už prešlo veľa času, no Maude sa rozhodla povedať o svojom detstve celému svetu. Napísala knihu s názvom Jediné dievča na svete, kde prezradila celú pravdu o svojom otcovi. Ukázalo sa, že spolu s manželkou patrili do sekty a Maude mala byť tou vyvolenou, ktorá ich ochráni pred istou záhubou. To bol dôvod, prečo z nej chcel urobiť superčloveka. Dostal sa do jej hlavy, aby ju mohol ovládať prostredníctvom myšlienok.

Až dodnes tvrdí, že svojho otca vídava v strašidelných snoch. Nevie ani ako si má vychutnať plávanie, hoci sa nachádza na najkrajšej pláži sveta…

Je až neuveriteľné, čo dokáže jeden človek spáchať na svojej vlastnej dcére. Z nejakého dôvodu sme si istí, že Louis veril svojím činom a až do posledných chvíľ si myslel, že to bolo správne…

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V roku 1936 mal Francúz Louis Didier 34 rokov. Potom urobil niečo zvláštne: zachránil rodinu baníka,..." />