12 šokujúcich faktov o Severnej Kórei, ktoré vás nenechajú pokojne spať… Ľudia tu musa nosiť účesy, ktoré im oni dovolia

V posledných rokoch sa severokórejský vodca Kim Čong Un dal do povedomia verejnosti najmä kvôli konfliktu so svojím južným susedom či inými západnými krajinami. Z tohto dôvodu vzniká nebezpečenstvo vojenského konfliktu. Celá situácia je v štádiu rokovaní, a celý svet verí, že všetky zainteresovaní krajiny dokážu nájsť spoločnú reč mieru. Ak však chcete poznať podrobnosti o živote severokórejského diktátora, prečítajte si článok od utečenca, ktorý o ňom rozprával.

O Severnej Kórei mnohí vieme len veľmi málo. Väčšina ľudí hovorí, že v krajine vládne hrozná chudoba, represia, obrovská armáda a bláznivá vláda.

Pripravili sme si pre vás zaujímavé informácie o tejto krajine, ktoré vás nielen prekvapia, ale aj prinútia zamyslieť sa, či by ste tam dokázali žiť…

Severná Kórea je najmilitarizovanejšou krajinou na svete. V armáde slúži každý tretí človek, berúc do úvahy aj starých ľudí a deti. Štátu musia splácať dlh – muži 10 rokov a ženy 5 rokov.

240 kilometrov dlhá hranica s Južnou Kóreou je považovaná za najbezpečnejšiu na svete. Armáda KĽDR nepovolí vstup na svoje územie žiadnemu nepriateľovi – kapitalistovi.

V Pchjongjangu sa nachádza najväčší svetový štadión. Dokáže sa do neho vmestiť približne 150 000 nasledovníkov učenia Juche. Nazýva sa tiež štadiónom Prvého mája. Hrá na ňom národný futbalový tím a usporadúvajú sa tu najkrajšie totalitné sprievody.

V noci sa v KĽDR nezaobídete bez baterky, ak nie ste obyvateľom hlavného mesta. Vláda je toho názoru, že v noci by mao obyvateľstvo spať a tak vypína elektrinu všade, okrem Pchjongjangu. Je to ekonomickejšie, navyše, neexistuje spôsob, odkiaľ by tú energiu čerpali, keďže majú nedostatok prostriedkov.

Autá sú tu považované za luxus. Väčšinou sú vo vlastníctve vojenských a vládnych úradníkov. Počas sovietsko-kórejského priateľstva komunistických krajín si Kórejčania vyrobili kópie ruských automobilov. V súčastnosti sa tam nachádzajú dvojníci Mercedes-Benz a Toyota.

V Severnej Kórei sa ale nachádza nádherná príroda. Môžete tu obdivovať panenské lesy a údolia. Vzhľadom na skutočnosť, že priemysel je v krajine prakticky nerozvinutý, nie je to nič prekvapujúce. Určite by si mnohí z nás pozreli program na Discovery o živote živočíchov v tejto krajine.

Aby obyvateľstvo „nekazili“ módnymi trendmi západu, pre obe pohlavia majú stanovené druhy účesov. V kaderníctvach dokoncia visia banery s 10 druhmi mužských a 18 druhmi účesov pre ženy.

Strana sa tiež horlivo potýka s materiálnymi prejavmi kapitalizmu. Džínsy, ako symbol rozkladajúceho sa Západu, sú zakázané.

Letopočet tejto krajiny je prinajmenšom nezvyčajný. Vo väčšine krajín ľudia žijú v roku 2018. V KĽDR je rok 107, od narodenia Kim Il-Songa 15. apríla 1912.

 

Kórejčania svoje zdroje využívajú pomerne dosť racionálne, a preto sa rozhodli neinštalovať na cesty žiadne semafory. Namiesto nich sa tam nachádzajú dopravní policajti. Je to pochopiteľné – v krajine je totiž tak málo automobilov, že takmer nikdy nedôjde k dopravným nehodám.

V Severnej Kórei sú akordeóny natoľko obľúbené, že každý učiteľ mal za úlohu naučiť sa hrať na tomto hudobnom nástroje. V súčasnosti patrí k ďalším nástrojom podieľajúcich sa na národnej hymne.

Najobľúbenejším miestom v KĽDR je mauzóleum Kim Il-Sunga. Kórejčania tu každoročne prichádzajú, aby vzdali hold pamäti svojho nesmrteľného vodcu. Povolený vstup tu majú dokonca aj zahraniční turisti.

Možno sa niektorí z vás teraz chytajú za hlavu a nechápu, ako tam môže vôbec niekto žiť. Na druhej strane, musíme pochopiť, že každá krajina má svoje vlastné zvyky a niečo iné, nemusí okamžite znamenať nebezpečne.

Tak či onak, severokórejsky vodca Kim Čong-un je jedno veľké prekvapenie. Vo svojich rukách má obrovskú moc a preto by si mal dobre rozmyslieť, aby ju využil tam, kde to je skutočne potrebné…

zdroj:videoboom.cc

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V posledných rokoch sa severokórejský vodca Kim Čong Un dal do povedomia verejnosti najmä kvôli konfliktu..." />