Ako z inej planéty! Zoznámte sa s najškaredšou mačkou na svete. Poznáme aj dôvod, prečo je taká

Mnohí ľudia sú toho názoru, že mačky sú len samoľúbi podvodníci, ktorí snívajú o ovládnutí nášho sveta. Väčšina z nich to však skrýva a predstierajú, že sú lenivé bytosti s mäkkým kožúškom.

Ale nie všetky mačky sú pokrytecké. Existujú aj také, ktoré svoje úmysly vôbec nezakrývajú. Jednou z takýchto mačiek, presnejšie kocúrov, je aj Xherdan. Sme však presvedčení, že sa vám nebude páčiť. Len sa na neho pozrite!

Xherdan je Sphynx – plemeno bezsrtej mačky, ktorá bola vyšľachtená na základe riadenej mutácie.

Zdá sa, že s nenávisťou sa stretáva každý deň.

Len sa na neho pozrite, už len ten pohľad nasvedčuje, že ľudská rasa to má zrátané…

Xherdan má 5 rokov a žije so svojou paničkou Sandrou Filippi vo Švajčiarsku.  Keď som ho prvýkrát uvidela, okamžite si získal moje srdce. Jeho ružová koža, modré oči ako oceány…zamilovala som sa na prvý pohľad,“ spomína si Sandra.  Xherdan je rovnako slušný ako akékoľvek iný človek na tejto planéte a dokonca má aj svoj vlastný účet na Instagrame. Tam je známy pod menom xherdanthenakedcat (xherdan nahá mačka).  Hoci sa viac podobá na mozog so záhybmi ako na bežnú mačku.

Najradšej sedí pri okne a pozoruje vtáky alebo sa mazná so svojou majiteľkou.

Aj napriek tomu, že ľudia ho považujú za nechutného či strašidelného, Sandra trvá na tom, že Xherdan je veľmi zábavný a plachý kocúrik. Zároveň je to jej miláčik.  Keď ľudia zbadajú jeho fotografiu, vidia na nej len škaredú mačku, keď sa s ním ale stretávajp naživo, uvedomia si, že je roztomilý a sympatický,“ hovorí Sandra.

Je možné, že majitelia takýchto plemien mačiek majú pre danú problematiku väčšie porozumenie a na ich vzhľade sa im nič nezdá nezvyčajné. Áno, hovorí sa, že by sme nemali posudzovať knihu na základe jej obalu a možno aj toto je ten prípad.

Aký názor na tieto bezsrsté mačky zdieľate vy? Vedeli by ste si ich predstaviť ako svojich domácich miláčikov? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti aj v komentároch na Facebooku!

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Mnohí ľudia sú toho názoru, že mačky sú len samoľúbi podvodníci, ktorí snívajú o ovládnutí nášho..." />