Toto je dôvod, prečo svetové celebrity nosia o niekoľko čísel väčšie topánky

Boli časy, kedy nosenie topánok, ktoré nesedeli veľkosti nohy, sa považovali za faux pas. Dnes tento trend získava čoraz na väčšej popularite. Niektoré celebrity si vyberajú väčšiu veľkosť topánok zámerne, pretože svoje zdravie kladú na prvé miesto.

Odpoveď na tento nezvyčajný trend je celkom jednoduchá: topánky väčšie o 1-2 čísla pomáhajú ženám vydržať na červenom koberci omnoho dlhšie. Obojstranná lepiaca páska, vložka z vaty a špeciálnej výstelky – to sú pomôcky, ktoré sú veľkým pomocníkom do väčších topánok.

Okrem pozitívnemu vplyvu na nohy, väčšie lodičky dokážu opticky zmenšiť chodidlá svojej nositeľky. Svet pozná niekoľko známych celebrít, ktorých chodidlá vychádzajú z bežných štandardov – napríklad, taká Monica Bellucci si obúva topánky s veľkosťou 44!

Filmové a spevácke hviezdy si neraz obúvajú lodičky, ktoré majú prenajaté alebo darované od modelingových agentúr. Aby nepadali na každom kroku, vo vnútri topánky sa nachádza silikónová vložka, no aj napriek tomu sa niekedy stáva, že sa musia obomi rukami držať či už nejakého predmetu alebo iného človeka.

V minulosti sa ženy snažili skrývať nevhodnú veľkosť topánok pod dlhými šatami alebo širokými nohavicami, no dnes sa už nikto nepokúša nič zakamuflovať.

Hľadanie tých správnych nôh do lodičiek tak pravdepodobne existuje len v rozprávke o popoluške. V reálnom živote sa ženy vykrúcajú ako len môžu, len aby zabránili treniu kože a vzniku mozoľov.

Aj vy ste si všimli tento nezvyčajný trend? Keď najbližšie uvidíte hviezdy na červenom koberci, pozrite sa na ich topánky!

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Boli časy, kedy nosenie topánok, ktoré nesedeli veľkosti nohy, sa považovali za faux pas. Dnes tento..." />