V 30. týždni tehotenstva jej plod “zamrzol”. „Dnes budete rodiť!“, počula od lekárov…

Bryony a Mark Kerwoodovci spomínajú, ako boli šťastím bez seba, keď sa dozvedeli, že sa z nich stanú rodičia. Celé tehotenstvo prebiehalo takmer dokonale a pri vyšetreniach sa mamička dozvedala len pozitívne správy.

V 21. týždni sa na ultrazvuku ukázalo, že manželia čakajú dievčatko. Bryony a Mark sa rozhodli dieťa pomenovať Ava Grace. Budúci rodičia si ani nepredstavovali, že čoskoro sa ich šťastie zmení na nočnú moru!

Bryony bola v 30. týždni tehotenstva, keď začala cítiť, že niečo nie je v poriadku. Malá Ave bola predtým vždy aktívna, no posledné obdobie to akoby všetko utíchlo. Okamžite sa rozhodli, že pôjdu do nemocnice, aby bola žene poskytnutá profesionálna pomoc.

Ukázalo sa, že Ava Grace z nejakého dôvodu prestala rásť v 22. týždni tehotenstva. Ak by ju v bruchu nechali aj ďalej, bola by odsúdená na smrť.

Jedinou šancou bolo, že žena začne s okamžitým pôrodom. „Keď som si uvedomila, že naša dcérka sa narodí omnoho skôr, ako bolo plánované, zaplavil ma obrovský strach,“ spomína Bryony.

Lekári s najväčšou opatrnosťou vykonali cisársky rez, aby dieťatko ostalo nažive. Našťastie sa nevyskytli žiadne komplikácie a všetko prebehlo bez problémov.

Po narodení mala Ava Grace vážila len 600 gramov! „Bola skôr ako malá bábika, než živé dieťatko,“ hovorí mamička.

Avšak s príchodom maličkej sa strach rodičov neskončil. Dieťatko totiž mohlo zomrieť každú sekundu a matka sa neustále doktorov vypytovala, ako je na tom.

Dievčatko sa našťastie tvrdohlavo držala pri živote a odmietla odísť do nebíčka tak skoro. Dokonca aj samotní lekári boli ohromení z toho, ako sa stav malej bojovníčky podarilo tak rýchlo zastabilizovať.

Ave Grace sa narodila s arytmiou a mnohé z jej vnútorných orgánov ešte nemali čas na to, aby prešli celým procesom vnútromaternicového vývoja. Napriek všetkému si ju novopečená mamička mohla po niekoľkých týždňoch zobrať z nemocnice do pohodlia vlastného domova. Dieťatko rástlo ako voda, doslova z hodiny na hodinu!

Niekedy je ťažké uveriť, že je pred vami predčasne narodené dieťatko. Hoci to bol prípad aj samotnej Avy Grace, napriek všetkému sa jej podarilo vyrásť v krásne dievčatko, ktoré nahodí široký úsmev hneď po tom, ako vo svojej blízkosti uvidí mamičku alebo otecka.

Aj napriek faktu, že dievčatko má stále problémy s očami, lekári tvrdia, že časom sa to bude dať vyriešiť. Rodičia Ave Grace považujú za zázračné dieťa a lekári s nimi nadovšetko súhlasia. Inak by sa tento príbeh ani nedal vysvetliť…

 

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Bryony a Mark Kerwoodovci spomínajú, ako boli šťastím bez seba, keď sa dozvedeli, že sa z..." />