10 skutočností, ktoré ste o kine nevedeli. Najväčší zisk nepochádza z predaja lístkov, ale…

Viacerí preferujú sledovanie filmov v kine na veľkej obrazovke, než v pohodlí domova. Čo by ste ale povedali na to, že personál kina vás počas sledovania filmu sleduje? Kiná skrývajú množstvo tajomstiev, preto si poďme prezradiť niektoré z nich.

1. Najväčší zisk nepochádza z predaja lístkov

Možno to znie zvláštne, ale kiná bohatnú hlavne z predaja popcornu a nápojov. Prvé 2 mesiace platia filmovým štúdiám obrovské sumy za distribúciu filmov.  Po týchto 2 mesiacoch sú všetky zisky výlučne ich. To je dôvod, prečo sú niektoré filmy hrané aj pol roka po premiére.

2. Do kín chodia aj „piráti“

Pirátstvo nie je ničím výnimočným. Mnoho ľudí chodí do kín len preto, aby nahrali nový film a šírili ho virtuálne. Zamestnanci kín preto striehnu na divákov a snažia sa tomu zabrániť. V USA sú zamestnanci, ktorí tomu dokážu zabrániť, odmeňovaní sumou 500 $. Krásna odmena k platu, všakže?

3. Mladší diváci môžu sledovať aj filmy pre dospelých.

Mnoho kín sa tomu snaží predchádzať, ale deje sa to bežne. Trik v tom, ako sa deti dostanú na flm pre dospelých spočíva v tom, že si kúpia lístky aj na film, ktorý začína v rovnakom čase a je bez obmedzení. Personál v tomto prípade často lístok nekontroluje.

4. Diváci plačú a vybiehajú zo sál

Aká bola vaša najsilnejšia a najzvláštnejšia emócia z filmu? Pravdepodobne vám tiekli slzy, alebo ste odvrátili pohľad od obrazovky. V kinách ľudia často neudržia svoje emóie len pre seba a nie je to výnimočné. Napríklad film o kanibaloch spôsobil to, že ľudia odpadávali a jeden z nich si nešťastne udrel hlavu. Preto majú v kinách lekárničku stále po ruke.

5. Kreatívne spôsoby ako prepašovať do kina jedlo

Možno vám nechutí popcorn alebo iné pochutiny, ktoré predávajú v kinách a dobre viete, že nosenie vlastného jedla je zakázané. Aj napriek tomu veľa ľudí tento zákaz porušuje. Zamestnanci kín by o tom vedeli rozprávať. Jeden pár naplnil jedlom celú detskú autosedačku a šiel si užiť film. Dievča na obrázku naplnila do sáčkov obľúbené cestoviny a prepašovala ich do kina.

6. Veľa ľudí sa vyhýba 3D filmom.

Zlatá éra 3D filmov sa chýli ku koncu – nielen preto, že lístky na ne sú omnoho drahšie, ale aj preto, že okuliare sú často poškriabané. Je tu ešte iný dôvod prečo si vybrať 2D pred 3D. Keď si nasadíte okuliare na 3D, vaše oči dajú mozgu signál, že sa hýbete. Tak vzniká ilúzia, že ste súčasťou filmu a to zmiatne váš vizuálny analyzátor. Vaše stredné ucho zodpovedné za stabilitu napovie mozgu, že sa nehýbete, pretože stále sedíte. To spôsobí celkové nepohodlie, ktoré pociťujú viacerí ľudia pri pozeraní 3D filmov.

7. Ak nie je obraz v poriadku, pracovník projekčnej kabíny vám nepomôže

Hoci býva projektor nastavovaný počas dňa, v kabíne počas projekcie filmu nik nesedí. Digitálne vymoženosti dnes spravia všetko samé. Preto majte na pamäti, že ak je problém s premietaním, niekto bude musieť vstať a upozorniť na to zamestnancov kina. Je zbytočné kričať smerom k projekcii.

8. Kinosály sú počas víkendu plné odpadu

Krátka prestávka medzi 2 filmami nepostačuje na komplené vyčistenie kinosály. Preto sa nečudujte, ak natrafíte na lepkavú podlahu alebo žuvačku na sedadle. Ak milujete čistotu, skúste navštíviť kino zrána a vyhýbajte sa mu v piatok a v sobotu večer.

 

9. Ľudia sa v kinách často pobijú

Ku konfliktu môže dôjsť kekoľvek, vrátane kina. Možno sa zdá, že v kine na konflikt nie je dôvod, a že nikto by tam nepoužil fyzickú silu. Ten, kto sa rád bije si ale dôvod nájde. Napríklad aj kvôli tomu, že mu niekto vyfúkol parkovacie miesto, telefonuje počas filmu alebo žuje príliš nahlas. Na internete nájdete videá z takto vzniknutých situácií.

10. Sledujú vás!

Vo viacerých kinách je na sedadlách upevnená kamera. Nejde len o bezpečnostné opatrenie, ale aj o pomoc pri predchádzaní krádeži alebo bitky. Aj vďaka tomu dokáže personál kina vyhostiť zaľúbené páry, ktoré zájdu príliš ďaleko. Pamätajte na to s vašim partnerom.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Viacerí preferujú sledovanie filmov v kine na veľkej obrazovke, než v pohodlí domova. Čo by ste..." />