Ľudia sa ma vždy pýtajú kedy budem mať deti a ja odpovedám že:“NIKDY“ Tu je dôvod prečo…

„Deti sú pre mňa ako zlý kšeft.“ Lena Miro úprimne o tom, prečo nemá deti

O deťoch sa zvyčajne hovorí, že sú kvetmi nášho života, alebo to najlepšie, čo sa nám mohlo stať. Mnohí sú toho názoru, že deti sú zmyslom našich životov. Je to ale skutočne tak?

Pojem „bezdetný“ sa v súčasnej dobe začína čoraz viac a viac dostávať do nášho povedomia. V modernom svete, či lepšie povedané, v rozvinutom modernom svete sa častejšie stretávame so situáciou, kedy sa ľudia rozhodnú hľadať svoje životné naplnenie niekde úplne inde. Rodina sa dostáva na druhú koľaj a nie je nič nezvyčajné, že k jej vytvoreniu ani nikdy nedôjde.

Koniec koncov, výchova dieťaťa si skutočne vyžaduje obrovské množstvo času a finančných prostriedkov, no koľko ľudí, toľko názorov. Každý si nájde zmysel svojho života a to aj napriek tomu, že na to neexistuje žiaden univerzálny kľúč, s ktorým sa to môže každému podariť. Svoj názor na deti má aj známa blogerka Lena Miro a v nasledujúcom článku si môžete prečítať jej moderný pohľad na danú problematiku…

Včera mi položili otázku, na ktorú vždy rada odpovedám. Lena, kedy budeš mať deti?

Nikdy.

Moja odpoveď dokáže ľudí neraz frustrovať. Nie, nie preto, že by ma začali ľutovať lebo nechcem mať deti. Sú frustrovaní zo seba a zo svojho života, ktorý im pretiekol cez prsty.

Milujem svoju prácu. Chcem cestovať a vyvaľovať sa na posteli s knihou v ruke po lahodnom obede. Nikdy nevstanem po zazvonení budíka a nikdy sa neponáhľam. No, možno párkrát za rok.

Vo všeobecnosti žijem v rozprávke o svojom vlastnom živote. Mám toľko slobody, že ja sama si ju závidím.

Ak sa rozhodnem zajtra zobudiť v Paríži, môžem to s pokojom na duši urobiť. Práve teraz si idem kúpiť letenku, zarezervovať hotel a odletím do Paríža na neurčito.

Nepotrebujem si na to odkladať peniaze, hľadať čas, či prispôsobovať sa potrebám dieťaťa.

Nikto ma neotravuje nekonečnými otázkami začínajúcimi sa na „Prečo“ a „Načo“.

A viete čo je na tom najpríjemnejšie? Nemám absolútne žiadne povinnosti voči iným ľuďom. Nie som nikomu nič dlžná. Doslova.

V tom spočíva moje osobné šťastie a nie som pripravená vzdať sa ho.

Deti budú vždy predstavovať obmedzenie slobody. Mnohí ľudia sa pre dieťa rozhodnú v nádeji, že nadobudnú vnútorný pokoj a radosť. Možno sa im to skutočne podarí získať, no mne osobne to nestačí. Na rozdiel od ľudí, ktorí považujú slobodu bez detí za niečo bezcenné, hrozné a nepochopiteľné, ja ich beriem ako zlý kšeft. A kam teda utiecť od toho hrozného a nepochopiteľného? Správne, zatvoriť sa do klietky zvanej rodina a začať s plodením detí.

Povedzte mi o obmedzeniach, ktoré do vášho života vstúpilo s príchodom detí? Výhodný kšeft alebo ani nie?“

Pokračovanie rodu je primárna biologická potreba, až potom prichádza akýsi trend. Tak či onak, deti sa plodili, plodia a aj budú plodiť. Najdôležitejšie je, aby to bolo dobrovoľné rozhodnutie a brali to nielen ako potešenie, ale aj zodpovednosť za ďalší ľudský život.

Aký je váš názor na túto tému? Podeľte sa o neho aj v komentároch na Facebooku!

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
„Deti sú pre mňa ako zlý kšeft.“ Lena Miro úprimne o tom, prečo nemá deti O..." />