Temná pravda o kuracích vajciach! Toto spôsobujú vášmu organizmu

Vajcia – veľmi silný alergén. Mnohí ľudia roky žijú s rôznymi chronickými bolesťami kože či pečene a to bez toho, aby si uvedomili, že ide o alergickú reakciu na kuracie vajcia. Dnes vám podrobne povieme, prečo by ste ku konzumácii kuracích vajec mali pristupovať opatrne.

Vajcia sú lacný a dostupný prírodný produkt nie je tak? Zdroj bielkovín, antioxidantov, minerálov. Všetkými milované v praženom, varenom stave, ako omeletu, v dezertoch a dokonca aj surové. Patria k tým produktom, ktoré je potrebné konzumovať, aby sme boli zdraví a silní, pravda? Nie všetko je však také jednoznačné. Zvykli sme si na myšlienku, že ak budeme jesť vajcia bude to mať na naše zdravie pozitívny vplyv. Ale existuje obrovské množstvo faktov a dôkazov toho, prečo by sme vajcia jesť nemali.

вред куриных яиц

Najskôr sa bližšie pozrieme na príčiny, prečo nejesť kuracie vajcia kvôli ich negatívnemu vplyvu na organizmus.

Škodlivosť kuracích vajec

 1. Od týchto cholesterových bômb je lepšie držať sa ďalej
  Vajcia sú majstrami medzi všetkými potravinami čo sa týka obsahu cholesterolu. V jednom kuracom vajci sa nachádza rovnaké množstvo cholesterolu, ktoré by ste našli v obrovskom hamburgeri z fastfoodu. Nebezpečenstvo spočíva hlavne v zápalových a oxidačných procesoch, ktoré cholesterol spôsobuje v krvnej plazme. Toto zase poškodzuje cievy a zvyšuje riziko srdcovo-cievnych ochorení. Nedávna štúdia dokázala, že častá konzumácia vajec môže byť až taká škodlivá ako fajčenie!почему нельзя есть яйца
 2. Salmonela
  Salmonela je hlavou príčinou smrti zviazanou s chorobami tráviaceho traktu. Štatistiky hovoria, že viac ako 2 milióny ľudí každodenne ochorejú na salmonelu. Aj preto by ste sa vajciam mali vyhábať. Ak aj na salmonelu nezomriete, jej symptómy nie sú vôbec prechádzkou v ružovej záhrade. Riziko salmonelovej infekcie sa netýka len domácich vajec ale aj tých z veľkovýroby.вред куриного яйца
 3. Konzumácia vajec skracuje život
  21 327 mužských účastníkov z Harvardskej univerzity medicíny vo veku od 40 do 85 rokov sa nechali 20 rokov pozorovať. Vedci chceli pochopiť spojenie medzi konzumáciou vajec a rizikom vývoja srdcovo-cievnych chorôb. U lekárov, ktorý jedli minimálne jedno vajce denne, sa vyskytlo zvýšené riziko predčasnej smrti. To značí, že konzumáciou len jedného vajca denne výrazne skracujete dĺžku vášho života. Nie veľmi dobré správy pre tých, ktorí ráno milujú omelety.вред сырых куриных яиц

KOMU JE KATEGORICKY ZAKÁZANÉ KONZUMOVAŤ VAJCIA

 1. Ľuďom so zvýšenou úrovňou cholesterolu v krvi.
 2. Tým, ktorí trpia psoriázou. Môže sa vyskytnúť silná alergická reakcia.
 3. Neodporúčajú sa tým, ktorí majú problémy s trávením a pohybom čriev.
 4. Tí, ktorí chudnú, by nemali jesť vajcia, pretože telo ich zle absorbuje.
 5. Zrelí ľudia by ich tiež radšej mali zo svojej stravy vylúčiť. Vajcia sa preto aj nazývajú produktom starnutia.какой вред от куриных яиц

Je veľmi hlúpe riskovať svoje zdravie, keď existuje toľko alternatív na vajíčka.

Spory o tom, či sú vajcia naozaj škodlivé, stále pretrvávajú. Mnohí veľkí ľudia – Leonardo da Vinci, Pytagoras, Platón, Sokrates, Lev Tolstoj – považovali vajcia za neprirodzené pre ľudskú stravu.

вред от куриных яиц

Tiež málokto vie, v akých podmienkach musia žiť sliepky, nesúce vajcia do pultov potravinových obchodov. Na kuracích farmách sú nosnice držané v klietkach, takmer bez možnosti pohybu. Tento krutý prístup odsudzuje zvieratá na neustála utrpenie. 

вред яиц для организма

Kvôli tomuto systému sa zvieratá správajú abnormálne. Doslova sa môžu zblázniť a potom si trhajú vlastné perie a napádajú slabšie jedince. Aby sa znížili straty už malým kuriatkam usekávajú časť zobáčika a zvyšok vypaľujú žeravým železom bez akejkoľvek anestézie.

вред жареных яиц

Kuriatka sa so svojou mamou nikdy nestretnú. Okamžite po vyliahnutí, kuriatka ženského a mužského pohlavia roztriedia. Následne je mužské potomstvo rozomleté v mlynčeku na mäso. Ženské čaká rovnaký osud ako ich matky: znášať vajcia.

вред магазинных яиц

Nosnice však nežijú dlhšie než dva roky. Ich organizmus sa vyčerpá a následne ich posielajú na bitúnok. Narežú im krčnú tepnu a ponárajú do vriacej vody. Veľa sliepok sa do vriacej vody dostane ešte zaživa.

почему нельзя есть яйца часто

почему нельзя есть яйца каждый день

Naozaj si stále myslíte, že potrebujete vajcia? Teraz už poznáte cenu každého jedného vajca. Strašný stroj smrti živých bytosti, ktoré nikdy nevidia slnko, čerstvý vzduch, či svoje vlastné deti. 

почему нельзя есть яйца вегетарианцам

почему нельзя есть больше двух яиц в день

Sliepky sú veľmi inteligentné, spoločenské a citlivé zvieratá. Vytvárajú zložité sociálne štruktúry a udržiavajú si blízke vzťahy s členmi vlastnej rodiny.

почему нельзя есть курицу и яйца

Teraz, keď poznáte všetky stránky výroby vajec, jednoducho ich môžete prestať jesť. Načo vystavovať vlastné zdravie nebezpečenstvu, alebo mať výčitky svedomia, kvôli toľkým zmareným životom?

почему нельзя есть много яиц

Ak sa ani po tomto nedokážete vajec vzdať, kupujte si ich od dedinských farmárov a nie v supermarkete. Poľnohospodárske sliepky prinajmenšom žijú voľne na statku a zaobchádza sa s nimi humánne.

нельзя есть много яиц

Môžete si pripraviť pečivo a mnoho iných chutných jedál aj bez použitia vajíčok.

Teraz už vaše miešané vajíčka na raňajky nevyzerajú tak nevinne a chutne? Je skutočne potrebné jesť živočíšne produkty, napriek tomu ako veľmi poškodzujú naše zdravie a koľko obetí je ročne v tomto potravinárskom odvetví? Podeľte sa s nami so svojimi názormi v komentároch!

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Vajcia – veľmi silný alergén. Mnohí ľudia roky žijú s rôznymi chronickými bolesťami kože či pečene..." />