10 slávnych ľudí, ktorí zomreli ako „nepoškvrnení“ a nikdy sa s nikým nemilovali, je medzi dokonca aj Adolf Hitler

Je ťažké uveriť, no aj známi ľudia, ktorých všetci poznáme z našej histórie, boli natoľko zaneprázdnení, že kvôli budovaniu si svojej kariéry a postavenia, nemali čas na intímnejší spôsob zbližovania sa s opačným pohlavím.

Prečo sa to stalo? Každá táto osoba mala na to svoje vlastné dôvody a my vám v nasledujúcom článku prezradíme, ktorých 10 osobností zomreli ako panici či panny.

Leonardo da Vinci

Superman z obdobia renesancia, osobnostne na vysokej úrovni, vzdelaný človek so zvedavou mysľou. Leonardo bol dobrý vo všetkom: maľovanie, architektúra, tvorba sôch, poézia, hudba, exaktné vedy či dokonca inžinierstvo.

Vedec nebol nikdy ženatý a na základe svojich záznamov, počas celého života nemal žiaden dôverný vzťah so ženami, ani s mužmi.

Isaac Newton

Keď Isaacovi spadlo jablko na hlavu, bol už skvelým vedcom, no strašne nešťastným človekom. Celý svoj život venoval vedeckej práci.

Trpel posadnutosťou: nevychádzal z laboratória aj niekoľko dní, jeho asistenti si pamätali, ako sa bál konzumovať jedlo či spať, len aby mal dostatok času na vedu. Stojí za to povedať, že nemal žiadnych kamarátov ani ženy?

Immanuel Kant

Otec nemeckej klasickej filozofie, ktorá straší študentov a učiteľov privádza do šialenstva, trpel vážnymi zdravotnými problémami. Práve táto skutočnosť do významnej mieri ovplyvnila jeho psychický stav – výsledkom čoho bol plachý samotár.

Pokiaľ ide o intimitu, veľký filozof povedal: „Komunikácia so ženou je nechutná a proces rozmnožovania je hodný len zvierat. Mysliaci človek by nemal byť ako dobytok.“

Hans Chrisian Andersen

Z geniálneho rozprávača zostal neuznaný spisovateľ. Jeho diela boli odmietnuté všetkými vydavateľmi a rozprávky, ktoré mu prinášali zisk, nenávidel.

Historici tvrdia, že rozprávka o škaredom káčatku bola napísaná o ňom. Koniec si domyslel, sníval o tom stať sa krásnym a milovaným. Bohužiaľ, lásky sa nikdy nedočkal.

Alžbeta I

Anglickú kráľovnú si ľudia spájajú s vzostupom kultúry, rozkvetom Britského impéria a panenstvom. Alžbeta bola poslednou vládkyňou Tudorovskej dynastie, no krajine nedala nasledovníka anglického trónu.

Nechuť k manželstvu a milostným vzťahom historici vysvetľujú traumou z detstva. Otec princeznej, Henry VIII, menil manželky ako ponožky. Keď keď mala Alžbeta 9 rokov, nechal popraviť ďalšiu zo svojich žien. To bol dôvod Alžbetinho postoju k opačnému pohlaviu a vzťahom.

Lewis Carroll

Autor Alice z Krajiny Zázrakov sa významnou mierou zaujímal o mladé dievčatá, no nikdy to neprešlo k intímnostiam. Rád fotografoval nahé dievčatá vo veku 10-13 rokov.

Počas Viktoriánskej éry boli dievčatá do 14 rokov považované za asexuálne, takže jeho koníček bol braný ako čudáctvo. Spisovateľ vraj nikdy nemal sexuálnu skúsenosť.

Nikola Tesla

Americký vedec srbského pôvodu bol počas mladosti celkom pekným chlapom a mnoho žien privádzal do šialenstva, no bolo to len kvôli jeho vzhľadu.

 

Experimentátor a fyzik tvrdil, že cudnosť mu pomáha sústrediť sa na vedu. Jednoducho nemal čas na milostné vzťahy.

Joseph Cornell

Americký umelec, sochár, avantgardný režisér zasvätil svoj život starostlivosti o svojho postihnutého brata.

Aj keď sa sám Cornell nepovažoval za talentovaného, priatelia ho presvedčili, aby svoje diela vystavil v múzeu moderného umenia v New Yorku. Práve tento krok mu priniesol slávu a uznanie.

Matka Tereza

Svätica, ktorej skutočné meno bolo Anjezë Gonxhe Bojaxhiu sa zavätila slúžiť Bohu. Katolícka mníška si splnila sľub celibátu, takže nebolo možné, aby sa oddávala sexuálnym pôžitkom.

Za svoj spravodlivý život získala Nobelovú cenu za mier a bola vyhlásená za svätú.

Adolf Hitler

Hlava tretej ríše a Národno-socialistickej nemeckej robotníckej strany bola bez akýchkoľvek sexuálnych skúseností. Osobní vodcovi životopisci tvrdili, že s Evou Braunovou mal výlučne platonický vzťah.

Hitler vyhlásil: „Mám jedinú nevestu – Nemecko. Nikdy sa neožením a žena sa „toho“ nikdy nedočká.

Moderní lekári tvrdia, že sexuálna abstinencia ma negatívny vplyv na zdravie mužov a je pravidelným dôvodom nepríjemných pocitov. Či už to ale hlavné postavy nášho článku vedeli alebo nie sa už asi nikdy nedozvieme.

 

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Je ťažké uveriť, no aj známi ľudia, ktorých všetci poznáme z našej histórie, boli natoľko zaneprázdnení,..." />