5 situácii, kedy by ste nemali veriť, že máte skutočne rakovinu: 86% pacientov potrebuje druhé vyšetrenie

Moderná onkológia je mnohomiliónovým biznisom a každým rokom pribúda čoraz viac nových pacientov s touto zákernou chorobou. Našťastie, väčšina ochorení je diagnostikovaná v počiatočných štádiách, takže šance na uzdravenie sú naozaj vysoké.

No uznajte, počuť tú strašnú vetu: „Máte rakovinu“, by ste nezaželali ani tomu najhoršiemu nepriateľovi. Problém správnej onkologickej diagnostiky je niekedy omnoho akútnejší, než samotná choroba.

диагностика рака

V nasledujúcom článku si môžete prečítať o nepríjemných prípadoch, na ktoré nutné hľadieť s triezvym pohľadom. Existujú totiž ľudia, ktorí dokážu profitovať na rakovine a to aj v tom prípade, ak ju v skutočnosti vôbec nemáte!

 1. Diagnóza oznámená prostredníctvom telefónu Veľmi častý trik podvodníkov, ktorému bohužiaľ mnohí veria, najmä čo sa dôchodcov týka. Podvodníci konajú precízne, rýchlo a hladko. Keď sa dozvedia, že daná osoba nedávno podstúpila krvné testy, jej telefónne číslo je zaradené do databázy, cez ktorú sa dovolajú budúcemu „pacientovi“: „Vaše testy práve prišli na kliniku. Musíme vám bohužiaľ povedať, že máte rakovinu…“

  V takejto situácii človek stráca zdravý rozum a schopnosť rozmýšľať. Starí ľudia sú ochotní minúť všetky svoje úspory, ktoré si nahromadili počas celého svojho života dajú podvodníkovi.

  V prvom rade by ste mali okamžite ukončiť hovor a zavolať vášmu doktorovi. Objasnite mu situáciu a preberte výsledky testov. Skúsený personál vás okamžite ubezpečí, že sa nejedná o žiadnu rakovinu a vás len jednoducho oklamali.

  как выявить рак

 2. Laborant na miestnej poliklinike sa pozrel na výsledky testov a zalapal po dychu: „Máte rakovinu!“Diagnóza rakoviny nie je otázkou piatich minút. Je to dlhý a zdĺhavý proces, na ktorom závisí ďalšia liečba a osud pacienta. Konečná diagnóza je určená až na základe histologického vyšetrenia. MRI, CT, endoskopia a onkomarkery sú len predbežnými metódami diagnostiky, podľa ich výsledkov žiaden odborník nemôže so 100% istotou potvrdiť prítomnosť rakoviny.

  как выявить рак на ранней стадии

 3. Diagnóza bola stanovená na súkromnej klinikeBohužiaľ, aj tie najznámejšie súkromné kliniky sú častokrát nedôveryhodné. Po tom, ro pacient podstúpil testy, zavolajú mu a povedia nepríjemné správy. Súčasne dodávajú, že sú pripravení zbaviť ho tohto problému, ak okamžite začne podstupovať liečbu.

  Najdôležitejšie je nezdržiavať sa,“ hovorí hlas na druhej strane. Ak máte pochybnosti o konečnej diagnóze, odovzdajte analýzu do niekoľkých laboratóriáí, porozprávajte sa s onkológom, ktorému veríte, a až potom urobte dôležité rozhodnutie.

  как выявить рак в организме

 4. Dozvedeli ste sa to od vešticeNebudeme popierať, že psychická pohoda je neoddeliteľnou súčasťou úspešnej liečby rakoviny. Veríte v ľudovú medicínu? Pokiaľ ide o zdravie, využívajte služby bylinkárov a liečiteľov, hlavnou vecou je, aby ste o ich účinkoch a liečbe boli presvedčení na 100%.

  Ale ak vám veštica povedala, že trpíte týmto ochorením a o šesť mesiacov neskôr sa jej zázračne podarí vyliečiť vás, pravdepodobne to nebola žiadna rakovina. Umenie autosugescie je fantastická vec!

  как распознать рак в организме

 5. Dobrý deň! Spustili sme nové inovatívne zariadenie na preskúmanie vášho mozgu“Aj takéto veci sa stávajú. Nie je to tak dávno, čo sa obyvatelia Moskvy sťažovali na pochybné telefonáty od podvodníkov: „Vypustili sme nové zariadenie, ktoré lieta vo vašom území a skenuje všetkých ľudí. Zistili sme, že máte nádor…“ Myslíte si, že tomuto nikto neuverí? Bohužiaľ, existujú aj takí – sú pripravení rozlúčiť sa s poslednými centami, len aby sa zbavili strašnej choroby.

  как обнаружить рак в организме

Pamätajte si raz a navždy! Len onkológ má právo definitívne stanoviť onkologickú diagnózu, ale samozrejme nie bez pomoci iných odborníkov. Na diagnostike sa podieľa hematológ, histológ či napríklad nefrológ, ktorý môže iba predpokladať prítomnosť tejto choroby a zúčastniť sa na ďalšom vyšetrení.

Pre človeka je najrozumnejšie prevziať zodpovednosť za svoje zdravie a nepočúvať nikoho (samozrejme okrem ošetrujúceho lekára). Pamätajte, že včasná diagnóza je vaša šanca na dlhý a šťastný život!

Už ste niekedy čelili podvodom v oblasti medicíny? Nezabudnite nám o tom povedať v komentároch!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Moderná onkológia je mnohomiliónovým biznisom a každým rokom pribúda čoraz viac nových pacientov s touto zákernou..." />