Dámy v zrelom veku a ich osobní fotografi ovládajú tieto pravidlá kúzelných fotografií

Ako si urobiť krásne fotky, hoci máte ďaleko po štyridsiatke? Ako na to, aby ste sa zo záberov tešili dlho a nepripomínali vám len vrásky, ktoré sa pomaličky objavujú na vašej tvári? Ako fotografovať ľudí v zrelom veku?  Tento článok je užitočný pre všetkých, predovšetkým našich čitateľov v zrelom veku, ktorí sa čoskoro vyberú do prírody a urobia si zopár nádherných fotiek na pamiatku.

Už sme unavení z napnutých neprirodzených fotografii. Špeciálne kostýmy a často podivné rekvizity žiaľ už nezaručujú očakávaný efekt! Skutočne podstatné sú dve veci : kto fotografuje a akú má náladu má ten, koho fotí..

Dnes vám nepovieme, ako hľadať dobrého fotografa. Ale o nálade a nápadoch na fotenie existuje hneď niekoľko tipov! Stránka Depositphotos bude vždy inšpiráciou a sprievodcom bez ohľadu na to, aké fotografie preferujete. Nájdete tam množstvo nápadov a materiálu na sledovanie a inšpiráciu!

Nápady na fotenie na ulici

1.Komfort

Je dôležité, aby sa osoba, ktorú fotia, cítila pohodlne. Len tak bude pôsobiť pred objektívom uvoľnene a to sa odzrkadlí na výsledných fotografiách. Väčšina ľudí preferuje fotenie vonku. Navyše pre ľudí nezvyknutých na ostré štúdiové svetlo je to určite príjemnejšie.

Emócie transformujú tvár! Osoba, ktorá je optimistická a vnútorne pokojná vyzerá na fotkách oveľa mladšie. Nadmerný stres naopak pridáva človeku vek a pôsobí unavene.

Na ulici by sa určite mala nachádzať aj lavička alebo iné miesto na sedenie. Ak sa tam nachádza tráva, určite je vhodné vziať si prikrývku, na ktorú si pohodlne sadnete.

2. Svetlo

Maximalizujte „zlatú hodinu“ pre svoje fotky. Prvá hodina po východe slnka a posledná hodina pred západom slnka – to je ten čarovný čas! Hra svetla a tieňov premení ľubovoľný záber na skutočné umelecké dielo.

3. Vzájomné vzťahy

Skvelým nápadom je fotografovať ľudí, ktorí sa pozerajú na seba, ktorí sú v aktívnej interakcii. Vytvorí sa „pozorovateľský efekt“: ak sa niekto pozrie na výslednú fotku, stane sa svedkom toho zázračného momentu, už sa nezúčastňuje na aktívnom procese, ale jednoducho pozoruje na pocity dvoch zaľúbených alebo priateľov.

Táto technika môže byť použitá nielen pri fotografovaní páru. Napríklad rovnako pôsobivý je aj vizuálny kontakt medzi osobou a zvieraťom.

4. Harmónia

Harmonické zábery sú najlepšie. Môžete nekonečne experimentovať s pozadím prírody a s modelmi… Inšpirácií na fotografovanie v prírode je na Depositfotos nespočetné množstvo.

5. Energia

Dôležitý moment, na ktorý mnoho ľudí pri fotení zabúda. Model a fotograf by nemali byť unavení! Ak je totiž niekto unavený a vyčerpaný, je lepšie pokračovať neskôr.

Niektorí ľudia sa pri pózovaní mimoriadne rýchlo unavia, musí sa to brať do úvahy a počas prvých 30 minút sa pokúsiť zrealizovať všetky najlepšie nápady. Viac energie, väčšia ľahkosť! Koniec koncov napätie a únavu nezakryje žiaden filter.

6. Inšpirácie

Samozrejme, bez inšpirácie od najlepších fotografov to nebude fungovať, a nezáleží na tom, kto je fotograf, či amatér alebo pán. Už dlho hľadám inšpirácie na rôznych weboch u rôznych iných fotografov.

Niekedy narazíte na také nádherné fotografie, že chcete okamžite fotiť niečo podobné! Nápady na svadobné fotenie som našla práve na stránke Depositfotos.

7. Informovanosť

Je dôležité, aby ste si počas fotografovania vychutnávali každý okamih. Je dôležité si uvedomiť, aký je účel fotografií, čo chcete vyjadriť. Nech je to nejaký sentimentálny vyšší cieľ – napríklad aby si vnúčik mohol fotky pozrieť, keď vyrastie!

Ak sa o tom bude rozprávať každých 10 minút, pozornosť fotografa a modelov sa nebude sústreďovať na menej podstatné veci. Roztržití ľudia nevyzerajú na fotkách tak zaujímavo ako tí, ktorí sú v danom momente sústredení.

8. Krása

„Fotografia je tlačidlom pozastavenia sa.“ Niekedy sa na fotenie absolútne nepotrebujete špeciálne pripravovať a vymýšľať niečo! Stačí otvoriť svoje srdce kráse daného momentu a tešiť sa.

Ak vás inšpiroval tento článok, ukážte ho svojim priateľom! Ako môžete vidieť, neexistuje jednotný návod na najúspešnejšie zábery. Hlavné je nechať v nich srdce, najdôležitejšiu vec, ktorú nevidíte. Takže sa nebráňte svojim predstavám a začnite tvoriť!

Zdroj : https:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ako si urobiť krásne fotky, hoci máte ďaleko po štyridsiatke? Ako na to, aby ste sa..." />