Kam sa podel ryšavec Ron z Harryho Pottera? Prečo na neho Hollywood zabudol?

Kinosága o mladom čarodejníkovi sa stala jedným z najpopulárnejších filmových diel všetkých čias.

Začalo sa to sériou kníh, ktoré v tom čase napísala neznáma anglická spisovateľka Joanne Rowlingová. Prvá kniha s názvom Harry Potter a kameň mudrcov vyšla v roku 1997. Spisovateľke sa podarilo vytvoriť magický svet, do ktorého ponorila nielen detí, ale aj dospelých.

Po skončení natáčania filmov o Harry Potterovi sa mnohím hercom podarilo získať obrovskú popularitu. Daniel Radcliffe a Emma Watsonová už neraz dokázali, že sa vedia vžiť do rôznych rolí a už neraz boli súčasťou iných filmových natáčaní. Okrem toho, sú pozývaní do rôznych televíznych programov a nejedná svetová módna značka si rada zabojuje o ich pozornosť. Jednoducho povedané, vo svete šoubiznisu sú žiadanými. Prečo však Hollywood nevenoval takúto pozornosť aj tretiemu protagonistovi známych veľkofilmov Rupertovi Grintovi?

29-ročný Rupert Grint stvárnil ryšavovlasého Rona Weasleyho, ktorý si svoj osobný život zariadil trochu inak. Nemá účet na žiadnej sociálnej sieti, prakticky nekomunikuje s novinármi a všetkými možnými spôsobmi sa snaží zachovať si anonymitu a súkromie. Rupert žartuje, že si špeciálne kúpil len jeden pár topánok v prípade, že vyjde na ulicu, čo sa stáva pomerne zriedkavo.

Podľa jeho slov, na rozdiel od svojich kolegov, nikdy nesníval o sláve, ktorá sa na neho začala valiť po skončení natáčania Harryho Pottera. Po celú tú dobu sa objavil v desiatkach filmov, no žiaden z nich nedokázal zopakovať predošlý úspech. Jedným z najdiskutovanejších a kritikmi videných bol film Lekcia riadenia z roku 2006.

Rupert nemíňa peniaze na kúpu drahých áut či obrovských domov. Herec vedie pomerne skromný životný štýl. Kúpil si zmrzlinárske auto, pár domov vo Veľkej Británii, a v žiadnom prípade by sa nechcel presťahovať do Spojených štátov, dokonca ani kvôli nakrúcaniu filmu.

So zmrzlinárskym autom má vtipnú spomienku: „Mal som sen kúpiť si zmrzlinárske auto. Jedného dňa som si sadol do tohto auta, aby som sa otočil pri neďalekom miestnom bare. Z ničoho nič tam už na mňa čakali deti so svojim vreckovým a chceli si kúpiť zmrzlinu. Ja som tam však nič také nemal. Potom mi to došlo! Ak som chcel predávať zmrzlinu, musel som získať licenciu. Čoskoro som si zadovážil zmrzlinu a cestoval po predmestiach, kde som hľadal deti, aby som im mohol dať studenú pochúťku úplne zadarmo,“ spomína Rupert.

Ako pokračoval jeho život po skončení natáčania Harryho Potera? Úspešne! Faktom je, že Rupert nikdy nemal cieľ vybudovať si úspešnú hereckú kariéru. Jednoducho žije a užíva si život. Má iné priority ako väčšina jeho kolegov vo filmovej brandži a so svojím súčasným stavom je nadmieru spokojný.

„Keď som začínal, úspešná herecká kariéra nebolo to, o čo som sa usiloval. Samozrejme, bavilo ma to, čo som robil, no vždy som sa samého seba opýtal: „Je to naozaj to, čo chceš v živote robiť?“ – uvedomil som si, že som toho veľa vymeškal. Chcel som žiť ďaleko od tohto všetkého, nemať žiadne záväzky a jednoducho byť slobodný,“ otvorene prezradil herec.

Rupert ešte nezískal Oscara, no úprimne povedané, je nepravdepodobné, že ho niekedy získa. Herec priznáva, že peniaze, ktoré dostal za Harryho Pottera mu budú stačiť na niekoľko ďalších životov.

Jeho prípad je príkladom toho, že v určitom období života si zrazu uvedomíte, že už nechcete robiť to, na čo ste boli doposiaľ zvyknutí. Nemusíte robiť žiadne obete. Najlepšie bude, ak začnete robiť to, čo skutočne milujete, hoci vám to neprinesie žiadnu slávu.

 

zdroj:ofigenno.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Kinosága o mladom čarodejníkovi sa stala jedným z najpopulárnejších filmových diel všetkých čias. Začalo sa to..." />