Lekár prosí: „Prestaňte odhadzovať kôstky avokáda!“ Z nich si môžete pripraviť …“

Predstavte si, že ste našli recept na nejaké lahodné jedlo, pre ktoré budete potrebovať avokádo. Pôjdete do obchodu, kúpte si ho, pripravíte si kuchárske dielo – a všetko je v poriadku. Ale vzniká otázka, čo urobíte s kôstkou? S najväčšou pravdepodobnosťou vyhodíte medzi odpadky. Ale počkajte, existuje niekoľko dôvodov, prečo by sa malo zachrániť a „Chillin.sk“ ich zdieľa s vami.

Pre užitočné vlastnosti sú avokáda oceňované po celom svete. Toto mäkké a šťavnaté ovocie podporuje chudnutie, rozdeľuje cholesterol v krvi, zlepšuje pamäť a znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Mexičania ju napríklad používajú ako afrodiziakum a veria, že avokádo má vzrušujúci účinok. To nie sú všetky výhody tohto ovocia, ale dnes to nebude o nich.

Hovoríme o kôstke avokáda. Má silné antimykotické a antimikrobiálne vlastnosti. Z tohto dôvodu pomáha účinne bojovať proti vírusovým a infekčným chorobám. Zvyšuje tiež ochranné funkcie tela.

výhody avokáda

Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam avokádová kôstka pomáha tým, ktorí trpia artritídou a inými chorobami kĺbov. Mnohé štúdie potvrdzujú, že použitie kôstiek môže tiež poskytnúť ochranu proti tvorbe cholesterolových plátov. Je to spôsobené veľkým počtom vlákien v kôstke, ktoré tiež pomáhajú v boji proti hypertenzii a cukrovke.

Taktiež dlho sa kôstka avokáda používa na liečbu hnačky, bolesti svalov, obličiek a pečeňových ochorení. Tvrdí sa, že použitie kôstiek má protirakovinový účinok. Ako vidíte, používanie kôstky pre telo je veľmi skvelé. Zostáva iba jedna otázka, ako ju môžeme použiť? A máme niekoľko receptov.

Najužitočnejší čaj

Pre všetky tieto recepty budete potrebovať drvenú avokádovú kôstku. Musíte odstrániť hornú hnedú kôru, jemne nakrájame vnútro a pečieme ju v rúre. Mala by sa trochu zahaliť a stmavnúť načerveno. Po ochladení sušte a rozomeľte kôstku v mlynčeku na kávu.

 

avokádový čaj

Ingrediencie

1 čaj. lyžička mletej avokádovej kôstky

300 ml vody

Príprava

  1. Zalejte prášok teplou vodou a odstavte na 7-8 hodín. Môžete nechať odstaviť cez noc.
  2. Pite čaj 30 minút pred raňajkami. Jeden hrnček bude stačiť, pretože prostriedok je veľmi silný. Tento čaj pomôže vyčistiť obličkové kamene a žlčník od kameňov.

Tinktúra

Ingrediencie

1 čaj. lyžička mletej avokádovej kôstky

0,5 l bieleho vína

Príprava

  1. Zalejte avokádový prášok vínom a nechajte lúhovať 10 dní.
  2. Použite 2 lyžice dvakrát denne. Viac netreba, pretože prostriedok je dostatočne silný. Tento liek sa používa na prevenciu rôznych chorôb.

Avokádová kôstka sa môže použiť na vonkajšie použitie. Napríklad, ak zmiešate avokádový prášok s alkoholom a necháte lúhovať na týždeň, dostanete vynikajúci prostriedok na natieranie svalov a kĺbov. Pri migréne natierajte zadnú časť hlavy.

Môžete tiež vytvoriť pastu, ktorá vysuší pupienky a vrie, vylieči pokožku. Za týmto účelom premiešajte malé množstvo prášku s horúcou vodou a pripravte tenkú pastu. Zmes by sa mala aplikovať na 10-15 minút na postihnuté miesto, kým pupienky nevyschnú.

Stále je možné vytvoriť obnovujúcu masku na vlasy, ktorá ich osvetlí a rozžiari. Potrebujete len trochu premiešať kúsok prášku z kosti s ricínovým olejom a nechať odstať na jeden deň. Naneste masku na pokožku hlavy a nechajte ju hodinu, potom umyte teplou vodou a šampónom. Len ak sú vlasy prirodzene mastné, je lepšie túto masku nepoužívať.

Vložte z akné

Teraz poznáte veľa užitočných receptov a zdá sa nám, že je to dobrý dôvod, prečo už nemusíte vyhadzovať kôstky avokáda. Len si pamätajte, že by ste nemali horlivo prijímať tieto finančné prostriedky, aby nevznikli vedľajšie účinky. A v prípade vážnych ochorení nezabudnite konzultovať s lekárom pred použitím prostriedkov z kôstky. Starajte sa o seba a svoje zdravie!

 

A aké recepty s avokádovou kôstkou poznáte? Nezabudnite ich zdieľať v komentároch.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Predstavte si, že ste našli recept na nejaké lahodné jedlo, pre ktoré budete potrebovať avokádo. Pôjdete..." />