Magické schopnosti kaktusov! Vedia naznačiť budúcnosť?

Zdalo by sa, že kaktusy nie sú ničím zaujímavé. Nevyznačujú sa nijakou osobitnou krásou a ani nie sú nijako užitočné. Ale je v nich niečo skutočne prekrásne – ich kvety. A navyše je s týmito neobyčajnými domácimi rastlinami zviazaných mnoho povier. Už v dávnych dobách ľudia kaktusy považovali za symbol zdravia a pripisovali im magické vlastnosti.

цветущий кактус

Redakcia «Tak jednoducho!» vám povie, čo to znamená, keď vám kaktus zakvitne a ponúkne pár trikom tým, ktorí by zakvitnuté kaktusy chceli vypestovať sami.

Zakvitnutý kaktus

Kaktusy kvitnú veľmi zriedkavo a aj v mimoletnom období. To znamená, že ich kvitnutie je podmienené nejakými špeciálnymi podmienkami, alebo veľkými zmenami v živote. Zvlášť vtedy ak ešte nikdy predtým nekvitol. Ale konkrétne aké zmeny? Pre každý prípad iné. Ak kaktus kvitne v dome slobodnej ženy, tak ju čoskoro čaká svadba.

Ak kaktus kvitne v dome vydatej ženy, v blízkej dobe môže očakávať prírastok do rodiny. Najčastejšie jeho kvety znamenajú, že žena už je tehotná. A tento fakt mám potvrdený aj na vlastnej skúsenosti.

как цветет кактус© DepositPhotos

Moja priateľka už má doma 10 rokov kaktus. Taký obyčajný zdravý kaktus so silnými ostňami. A zrazu, len nedávno a na všetkých úžas kaktus zakvitol. Kvietok bol krásny, veľký s príjemnou vôňou a všetkých očaroval. Na druhý deň však uvädol. A o pár týždňov kamarátka zistila, že je tehotná. Takže táto povera je založená na pravde.

Kaktus môže rozkvitnúť aj pri zisku, veľkých nákupoch či dôležitých investíciách. V každom prípade kvitnutie tejto zvláštnej rastliny so sebou prináša šťastné zmeny a príležitosti. Kaktusy do seba vpíjajú negatívnu energiu, očisťujú priestor okolo seba, čím ho pripravujú na niečo nové a dobré.

цветет кактус фото© DepositPhotos

Samozrejme môžete veriť na povery, môžete ich ignorovať, ale každý milovník domácich rastliniek sa veľmi rád dozvie ako dosiahnuť, aby vás kaktus obdaroval svojimi výnimočnými kvetmi. Povieme vám aj o tom.

Na začiatok treba povedať, že kaktusy sú v podstate nenáročné rastliny. Ale na druhej strane ak chcete, aby vám zakvitli musíte sa o ne starať. Nemusíte ho obskakovať každú voľnú minútu, stačí ak mu doprajete čo najprirodzenejšie podmienky. Poďme sa teda pozrieť, aké faktory sú najdôležitejšie.

когда цветет кактус© DepositPhotos

Začneme sadením. Ak si chcete dopestovať veľký kaktus, mali by ste ho tiež zasadiť do veľkého kvetináča, najlepšie plastového. Vtedy bude rastlinka spokojná. Všetky ostatné detaily závisia od toho, aký konkrétne kaktus máte. Polievanie, miesto aj teplotným režim – to všetko je potrebné zistiť pre každý druh kaktusa osobitne. Lesným kaktusom sa nepáčia priame slnečné lúče a púštnym zasa tmavé farby.

Takže predovšetkým je potrebné zoznámiť sa so všetkými charakteristikami vašich kaktusov a zabezpečiť im najlepšie možné podmienky. V podstate sa tajomstvo kvitnúcich kaktusov dá zhrnúť do dvoch vecí: správne podmienky a správna výživa. O tej by sme chceli hovoriť detailnejšie, veď ako je správna strava dôležitá pre človeka, aj rastliny budú so správnou výživou prekvitať.

Kaktusy potrebujú draslík, vápnik, fosfor a dusík. Každý z týchto elementov pomáha kaktusu rásť a zostať zdravým. A tiež to zabezpečuje ich kvitnutie. Môžete použiť už hotové hnojivo, ale väčšina pestovateľov hovorí, že obsahuje príliš mnoho dusíka. Preto vám odporúčame pripraviť si vlastné.

кактус который цветет© DepositPhotos

Existuje niekoľko variantov. Na začiatok môžete ako hnojivo použiť vaječné škrupiny. Môžete ich rozdrviť a pridať do hliny, alebo si môžete pripraviť zálievku. Vysušené a rozdrvené škrupiny zalejte teplou vodou v pomere 1:5. Nechajte lúhovať 15-20 dní a potom vzniknutým odvarom polievajte kaktus raz za 30-40 dní. Dodáte mu tak dostatok vápnika.

Kaktusy tiež potrebujú draslík. Na tento element je zasa bohatá banánová šupka, z ktorej si tiež môžete pripraviť hnojivo. Čerstvú banánovú šupku poriadne umyte a usušte. Následne ju rozmrvte na jemný prášok. Ten nasypte do kvetináča s kaktusom  na povrch zeminy a polejte vodou. Môžete to zopakovať raz mesačne.

Aby ste svojej rastlinke dodali dusík, pripravte si hnojivo zo šupiek citrusových plodov. Zoberte kožu citrusových plodov (citróny, pomaranče, mandarínky), zaplňte ňou 3/4 nádoby, a pridajte vodu, aby zaplnila celú nádobu. Lúhujte 24 hodín, potom rozrieďte s čistou vodou v pomere 1:3 a polievajte tým kaktus nie viac ako raz mesačne. Okrem toho je dobré vašim rastlinkám doplniť úroveň kyseliny jantárovej.

цветет кактус приметы© DepositPhotos

Aké jednoduché rady, ktoré pomôžu vašim domácich rastlinkám zakvitnúť  nádhernými kvetmi. Môže byť, že to pre vás bude znamenie, ktoré ste už dávno čakali, alebo kaktusový kvet naznačí nejakú zmenu vo vašom živote. V každom prípade vás jeho kvety určite potešia!

A ako vy hnojíte svoje kaktusy? Povedzte nám v komentároch a určite nezabudnite ukázať fotky vašich rozkvitnutých rastliniek!

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Zdalo by sa, že kaktusy nie sú ničím zaujímavé. Nevyznačujú sa nijakou osobitnou krásou a ani..." />