Škaredá Diana: zistilo sa, že Lady Di mala zo svojho vzhľadu dlhoročné komplexy

Ešte počas svojho života bola princezná Diana uznaná za jednu z najkrajších žien planéty. Manželka princa Charlesa milovala obyčajných ľudí, nemala núdzu o nápadníkov a to aj napriek jej manželstvu. Ikona 20.storočia však mala o sebe úplne iný názor: na svoj odraz v zrkadle pozerala so smútkom a sklamaním.

Nehľadiac na to, akou urodzenou ženou bola, bez ohľadu na to, koľko peňazí a vplyvu mala, vždy si na sebe vedela nájsť aspoň jednu chybu. Taká bola Lady Di: vystresovaná kvôli nedokonalostiam svojho vzhľadu.

Vrcholom princezninej zakomplexovanosti bola udalosť z roku 1990, súvisiaca s vytvorením jej portrétu pre Ozbrojené sily, ktorým bola ochrankyňou.

Dokonca aj profesionál, akým je Izrael Zohar, mal problém spolupracovať s Dianou. Snažila sa riadiť celý proces kreslenia portrétu, čo sťažilo skrytie nedostatkov, s ktorými sa nedokázala zmieriť.

Aby som bol úprimný, mala svoje chyby. Týkalo sa to jej tela aj tváre. Chcela to napraviť a preto mi povedala, aby som ju namaľovať takú, ako by chcela vyzerať. Najväčšie komplexy mala z veľkosti svojho nosa,“ spomína si umelec.

Áno, Dianin nos mal ďaleko od ideálov krásy. No tejto maličkej chybe krásy nikto nevenoval pozornosť ani v časoch, keď ešte bola nažive.

V súčastnosti, niekoľko rokov po jej smrti, si pri prezeraní archívnych fotografií uvedomíte, že jej nos bol naozaj veľký. Diana ho však ľahko dokázala zakryť za svoje výrazné vlasy plné objemu a mierny sklon hlavy.

Diana mala svoj vlastný firemný pohľad: spočiatku mierne naklonila hlavu smerom nadol a nabok, potom sa pozrela na kameru alebo na druhú osobu. Hovorca princeznej uviedol, že to robila s úmyslom vyzerať čo najlepšie.

„Diana nebola krásna a nebola príťažlivá. Avšak vedela, ako skryť nedostatky a ukázať svoje prednosti, „povedal novinár Dickie Arbiter.

Dianina fitness trénerka si spomína, že princezná sa často sťažovala na svoju postavu: „Mám telo plavca. Príliš široké ramená! „

Avšak aj to sa jej podarilo úspešne zakrývať. V 80. rokoch boli šaty s vypchávkami na ramenách v móde, takže tento „nedostatok“ sa jednoducho skryl pod vrstvu oblečenia.

Skutočnú šírku princezniných ramien možno vidieť až na fotografiách z 90.rokov. V tom čase prišli do módy šaty s odhalenými ramenami. Nehľadiac na to, že pribrala pár kíl navyše, rozdiel v páse a ramenách je značne viditeľný.

Mnoho žien má komplexy zo svojho nízkeho vzrastu. Diana mala opačný problém, merala totiž 180 cm, presne tak, ako jej manžel princ Charles.

Módny dizajnér princeznej Diany Tomasz Starzewski pripomína: „Hanbila sa za svoju výšku, neustále sa hrbila, skláňala hlavu, aby vyzerala nižšia. Z tohto dôvodu sa u nej vyvinulo zlé zakrivenie chrbtice. Nikdy sa mi nepodarilo presvedčiť ju, aby sa narovnala a kráčala so vztýčenou hlavou.“

Hlavným dôvodom tohto komplexu bol princ Charles. Diana sa pre jeho vrtochy vzdala topánok na vysokom opätku, pretože nebolo vhodné, aby žena bola vyššia ako jej manžel. Na spoločných fotografiách sa fotografi snažili, aby vyzerala nižšia : buď ju umiestnili vedľa Charlesa, alebo sa rozhodli, že princa postavia na stupienok.

Dianin manžel jej nebol žiadnou oporou. Šesť mesiacov pred svadbou na adresu jej pásu sarkasticky poznamenal: „Trochu nafúknuté, že?“ V tom čase v páse merala 74 cm, v deň jej svadby to bolo už len 59 cm.

Lady Di nenávidela diéty a na to, aby sa zbavila prebytočných kalórii, ihneď po dojedení išla na toaletu a vložila si do krku dva prsty.

Neskôr začala s pravidelnými návštevami fitness centra. Potom novinári komentovali, že princeznina postava začína pripomínať tú mužskú, keďže nabrala na svaloch.

Ako môžete vidieť, mohla vyzerať akokoľvek, mať vysoké postavenie či obrovské bohatstvo, nič z toho jej nezabránilo hľadať na sebe všetky možné nedostatky. Dokonca aj taká silná a neoblomná žena sa nakoniec zlomila. Niektoré chyby na sebe našla sama, iné jej pomohli nájsť blízki ľudia a pocit zakomplexovanosti bol na svete.

Nijakým spôsobom nechceme urážať Dianinu pamiatku či odhaľovať jej nedostatky. Chceli sme poukázať na to, že všetky ženy majú svoje vlastné problémy, hoci niekedy jej k tomu môže pomôcť aj blízke okolie…

 

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ešte počas svojho života bola princezná Diana uznaná za jednu z najkrajších žien planéty. Manželka princa..." />