Ženy v zrelom veku: 16 neúprosných faktov o živote po 40-tke, ktoré by ste mali vedieť

V živote žien po 40-tke nastáva veľa úžasných objavov. Tak napríklad, to, čo malo pre nich pred 10 rokmi obrovský význam, je teraz úplná drobnosť. Každý moment sa pre nich stáva pokladom, začnú si vážiť to, čo si predtým ani nevšimli. Na mnohé veci sa v súčastnosti pozerajú s určitou dávkou humoru a sebairónie. Chcete vedieť o čo sa jedná? Prečítajte si nasledujúci článok!

 1. ChlpyNie, nejedná sa o chlpy na nohách. Každý vie, že vlasy na hlave začínajú pomaly rednúť, ostanú bez života a nakoniec aj tak vypadnú. Nikto by ale nečakal, že vám (nielen) na brade začnú objavovať chĺpky . Nemusíte si ich všimnúť doma v zrkadle, môžete na to prísť keď sa práve budete pohybovať na verejnosti. Nemajte obavy, vezmite si pinzetu a dajte veci do poriadku.

  кризис возраста у женщин

 2. MozogZabúdate, na čo ste do tej kuchyne vlastne išli. Hľadáte telefón, no držíte ho v ruke. V duchu si hovoríte: „Aké je meno toho herca, spomínaš si? Veď hral v tom filme…“

  кризис среднего возраста у женщин 45 лет

 3. HygienaNorma hygieny zažije otrasy – začnete vyjadrovať extrémnu nespokojnosť s tým, že niekto pije džús priamo z krabice, no dovolíte domácemu miláčikovi spať s vami vo vašej posteli.

  кризис среднего возраста у женщин в 40 лет

 4. TvárOfina a slnečné okuliare sú odterat vaši najlepší priatelia. Zástierka, ktorá aspoň z tretiny zakryje vašu zošúverenú tvár? Áno, a ešte raz áno!

  в чем выражается кризис среднего возраста у женщин

 5. Spodná bielizeňUž žiadne zarezávacie tangá a „pušapky“. Našli ste si ideálnu značku spodnej bielizne a ste jej verná. Život je príliš krátky na to, aby ste neustále hľadali nové obchody s podprsenkami a nohavičkami.

  как проходит кризис среднего возраста у женщин

 6. StravaDať si na posedení koláčik a zapiť hi sladeným nápojom bolo kedysi povolené. Teraz vám však nesprávne nastavené stravovacie návyky môžu spôsobiť aj predčasnú smrť.

  когда происходит кризис среднего возраста у женщин

 7. ŠtýlČoraz častejšie sa na ulici objavujete v teplákoch. Karl Lagerfeld hovoril: „Športové nohavice znamenajú, že ste stratili kontrolu nad svojím životom.“ Móda nám ale praje a športové nohavice sú trendom, v ktorom si pokojne môžete prísť aj do práce.

  Navyše budete prekvapené, keď zistíte, že tzv. hipstery na sebe nosia presne tie isté veci, aké ste mali na sebe vy počas vašich školských rokov.

  кризис среднего возраста у женщин 40 лет

 8. ObuvPodpätky? Do čerta s nimi! Komfort je od teraz vaším hlavným kritériom pri výbere obuvi. Pokojne povedzte predavačke, že máte veľmi širokú nohu. Dobrou správou je, že mokasíny a šľapky sú teraz v móde.

  когда начинается кризис среднего возраста у женщин

 9. OpicaZbaviť sa jej je čoraz viac náročnejšie. Niekedy máte pocit, že sa opijete už pri pohľade na fľašu alkoholu.

  в каком возрасте у женщин наступает кризис среднего возраста

 10. Make-upVyjsť na ulicu bez make-upu sa radí k agresívnym činom porušenia verejnej morálky.

  возраст молодой женщины

 11. HudbaMadonna, Queen či Elán boli kedysi rebelujúcimi idolmi vašej mladosti, dnes patria do kategórie klasiky a inokedy aj beznádejne zastaralé. David Bowie zomrel a skupina ABBA nahráva nový album…
 12. PostavaUvedomíte si, že ideálne telo je to, v ktorom sa práve teraz nachádzate. Iné to už jednoducho nebude. Zdravie, oddych a starostlivosť o telo je pre vás omnoho dôležitejšie.

  возраст женщины после 45

 13. GramotnosťNesprávne uvedená čiarka sa stane svedkom vašej polhodinovej nespokojnosti a mumlania. Zlé použitie tvrdého a mäkkého i vo vás vyvoláva hnev, ktorý dokážete potlačiť len pohárom červeného.

  идеальный возраст женщины

 14. RodičiaPrestali ste vidieť mamu a otca ako komandérov, ktorí majú v úmysle zničiť váš život. V skutočnosti to sú milí ľudia, ktorí pre vás chcú len to najlepšie.

  идеальный возраст для брака женщины

 15. NepokojPred odchodom na výlet ste nezabudli vypnúť žehličku, rúru, plyn, vodu ani nakŕmiť mačku. Ste si istá, že so sebou máte aj peniaze, doklady, lístky a telefón. Aj napriek všetkému pociťujete nervozitu a kontrolujete batožinu: Nezabudla son niečo?

  идеальный возраст для женщины

 16. Na druhej strane…Už sa nemusíte zaoberať vecami, ktoré neviete ovplyvniť. Napríklad to, čo si o vás myslia iní. Na pozvánku od nepríjemnej osoby môžete s čistým svedomím a vedomím odpovedať záporne. Nemusíte tráviť váš drahocenný čas v spoločnosti toxických ľudí.

  возраст женщины

Nástup zrelosti neznamená nástup krízy stredného veku. Okrem toho, nedávne vedecké štúdie prehlásili vekovú krízu u žien za mýtus. Nemusíte sa stať prezidentkou, filmovou hviezdou alebo olympijskou šampiónkou. Ste však skvelá doktorka, účtovníčka, učiteľka alebo matka. Teraz sa poznáte omnoho lepšie, ako to bolo pred 20 rokmi veríte si a viete koľko sily sa vo vás nachádza.

Nepochybne, telo a myseľ ženy postupne stráca na svojej sile. No mnoho žien by odmietlo ponuku vymeniť si životy za životy 20-ročných mladých žien. V 40-tke milujete silnejšie, smejete sa hlasnejšie, rešpektujete samú seba. Realita vás zocelila, spôsobila, že ste bezprostredná a nebojácna – toto je vaša najlepšia verzia!

V ktorom z bodov ste sa našli? Aký je podľa vás ideálny vek ženy? Zdieľajte svoje myšlienky aj v komentároch na Facebooku!

 

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V živote žien po 40-tke nastáva veľa úžasných objavov. Tak napríklad, to, čo malo pre nich..." />