Mladé dievča trpí diagnózou, kvôli ktorej prespí aj viac ako 3 dni. Jej problém zhoršuje najmä alkohol.

Ak si po náročnom pracovnom dni potrebujete zdriemnuť, pomôže vám to oddýchnuť si, no vedzte, že aj príliš veľa spánku je problémom. Mladá dievčina, Hermione Cox-Denning, pochádzajúca z mesta Aberystwyth vo Walese trpí Klein—Levinov syndrómom. Syndróm spsôsobuje to, že dokáže prespať aj 3 dni vkuse. Tento syndróm sa objavuje najmä u mužov, no sem tam sa vyskytne aj u žien, čo je aj Hermionin prípad.

Hermione Cox-Denning (pictured), 18, from Aberystwyth, Wales was diagnosed with Kleine¿Levin syndrome after she began experiencing extreme fatigue around three years ago

Mladá Hermione zažívala úplne bežné detstvo a pubertálne roky, ked si raz počas telefonovania s kamarátkami potrebovala náhle zdriemnuť. Tento jav trval takmer týždeň a počas toho hermiona nepotrebovala ani na záchod a nebola ani hladná.

Vždy ked‘ sa na pár minút prebrala, bola zmätená a nevedela čo sa deje. Jej rodina vyhľadala odborníkov a nakoniec prišli na to, že trpí vzácnou diagnózou.

Hermione (pictured) recalls experiencing confusion after her first deep slumber which caused her to sleep for an extensive length of time. Her parents Clare, 54, and Liam, 50 believed her unusual behaviour was caused by the flu

Po oslave jej 18 narodenín a so zvýšenou konzumáciu alkoholu dievčina prišla na to, že jej stav sa zhoršuje po alkohole. Ak si dá len jeden či dva drinky, je to v poriadku, no ked‘ to čo i len trochu viac preženie, prespí nasledujúcich pár dní. Či sa jej to páči alebo nie, musela sa s tým naučiť žiť. Hermione však verí, že pod lekárskym dohľadom a vekom sa to všetko zlepší.

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ak si po náročnom pracovnom dni potrebujete zdriemnuť, pomôže vám to oddýchnuť si, no vedzte, že..." />