Pravidlá výchovy detí od Kim Čong-una. Severokórejský vodca to robí úplne inak

Ak si myslíte, že americké celebrity sú šialené a miestni politici nepríjemní s pocitom beztrestnosti, a pri spomienke na detstvo sa zhrozíte z bitky po zadku, mali by ste sa presťahovať do Severnej Kórey.

Ide o krásnu krajinu, ktorej velí najmúdrejší a najláskavejší človek na svete . Kim Čong-un. Hlava republiky sa postará o to, aby každý občan žil v strachu a o hlade, oslavoval veľkého vodcu a čakal na nasledujúci pracovný deň, ktorý bude nahradený novým.

Navrhujeme vám pozrieť sa na fakty, ktoré priaznivým spôsobom odlišujú KĽDR na pozadí iných nudných krajín našej planéty. Niektoré tradície vás môžu rozčúliť a spôsoby výchovy detí vo všeobecnosti presahujú rámec nášho chápania.

8.júla sa nemôžete radovať

Pozrite sa na tieto deti. Myslíte si, že rozumejú tomu, keď sa v určitý deň v roku nemôžu zabávať? Potrestané budú aj v prípade, ak sa usmejú. Otec severokórejského vodcu Kim Il-song zomrel 8.júla 1994, tento deň bol preto vyhlásený za štátnym smútkom. Všetci by mali prejavovať smútok a hovoriť čo najtichšie.

Kukurica a kapusta namiesto McDonald´s

Pamätáte si na to, ako vám v detstve nechutilo isté jedlo a požiadali ste rodičov o niečo chutnejšie? Ak by ste sa narodili v Severnej Kórei, potom by ste jedli všetko, čo vám dajú na stôl až do poslednej omrvinky.

Deti sa tu nenapchávajú nuggetkami či sladkosťami. Základom kórejskej stravy je kukurica a kyslá kapusta. Väčšina obyvateľstva je systematicky podvýživená.

10 hodín ťažkej práce

Deti chudobných rodičov v KĽDR nevedia, čo sú to hry alebo seriály.

Vedia len čo je to práca. Začínajú od 5 rokov, kedy sa malí Kórejčania podieľajú na stavbe domov, pracujú na poliach a pokladajú železničné koľajnice. S tým všetkým súvisí aj minimálna bezpečnosť, takmer žiaden plat a práca trvajúca 10 hodín denne.

Ak ste veriaci, nechajte si to pre seba

V KĽDR sú oficiálne povolené všetky náboženstvá, no v praxi sa môže stať, že vás uväznia za to, že kórejskému obyvateľstvu hovoríte o Božom slove. Biblia ani Korán tu nefunguje. Velebte ich veľkého vodcu a všetko bude v poriadku.

Podivuhodné komiksy o zlých Američanoch

Kim Čong-un je známy svojím negatívnym postojom voči Západu, hoci posledné mesiace naznačujú zlepšenie vzájomných vzťahov. V minulosti nechcel byt jediným a tak sa rozhodol, že svoje obyvateľstvo prinúti nenávidieť západné krajiny. Vedel, že propaganda sa najlepšie uchytí u detí, preto sa na školách učili, že Američania sú zlí.

Existuje dokonca jedna absurdná komiksovka, v ktorej sa Američania dostali do džungle so severokórejcami, ktorí ich priviedli priamo do pasce s aligátormi.

Kim Čong-un je jediný, koho môžu uctievať

Je len jeden Boh a tým je Kim Čong-un. Toto učia nielen deti na školách, ale aj dospelých obyvateľov Severnej Kórei. Klamná prestava o jeho veľkosti hlavy štátu je tak obrovská, že nie je spokojný ani s obyčajným prejavom rešpektu, vyžaduje si, aby ho ľudia uctievali.

Úsmev na fotografiách

Každý deň štátne médiá ukazujú, ako sa im dobre žije v KĽDR. Všetci však chápu, že príležitostný turista alebo zahraniční paparazzi môžu vyfotografovať niečo zakázané. Preto sa deti učia od detstva, aby sa usmievali na fotoaparáte, aby všetci vedeli, aké sú šťastné.

3 televízne kanály pre celú krajinu

V Severnej Kórei je zakázaný prístup k bežnému internetu, ako ho poznáme my. Len malé percento obyvateľov (vedci, študenti…) majú prístup k tajnej sieti. Zvyšok obyvateľstva sa musí uspokojiť s troma štátnymi kanálmi. Dva vysielajú cez víkendy a jeden vo večerných hodinách počas pracovného týždňa.

Malý palác pre deti zbohatlíkov

Rovnako ako inde, aj tu majú ľudia z vyššej vrstvy určité výhody. V Pchjongjangu je obrovský zábavný komplex pre deti bohatých Kórejčanov, kde sa môžu hrať, športovať, sledovať filmy a omnoho viac.

Rok 106 namiesto 2018

V tejto krajine je chronológia rokov trochu odlišná než vo zvyšku sveta. Roky sa začali počítať od smrti Kim Il-songa, ktorý sa narodil 15. apríla 1912. Zaujímalo by nás, či sa v KĽDR nachádzajú ľudia narodení ešte pred týmto vládcom.

Vojenská prehliadka pre najmenších

Po celom svete je 1. jún Medzinárodným dňom detí. Opakom je Severná Kórea. Tu sa pre deti v hlavnom meste usporadúva vojenská prehliadka, pre ktorú sa musia prezliecť do uniforiem a nakoniec strieľať z lukov do makiet amerických vojakov.

Deti s postihnutiami nie sú vítané

V iných krajinách dospeli ľudia k záveru, že človek môže žiť plnohodnotným životom aj napriek rôznym chorobám či druhom postihnutia. V KĽDR je takéto niečo neakceptovateľné. V Pchjongjangu dokonca existuje aj neslávna Nemocnica 83, v ktorej sú umiestnené práve tieto deti.

Internet a sociálne siete sú zakázané

Prístup k internetovej sieti ako takej má len samotný Kim a jeho spolupracovníci. Ako už bolo vyššie spomenuté, ešte istá malá časť má možnosť použivať uzavretú sieť, no prostredníctvom nej sa nemôžu dozvedieť, čo sa deje vo svete.

Deti musia platiť za lavice a vykurovanie

Kórejskí propagandisti tvrdia, že 99% obyvateľstva je gramotných. Zahraniční novinári, ktorí dokážu komunikovať s kórejskými deťmi, tvrdia, že vedia sotva čítať. To nie je prekvapujúce, pretože počas studených dní musia platiť za lavice aj vykurovanie. Vzhľadom na to, že väčšina z nich nemá peniaze na potraviny, je zrejmé, že nie každý si môže dovoliť chodiť do školy.

Elektrina len pre vyvolených

Každému z nás sa už stalo, že z ničoho nič sa vypne elektrina kvôli nečakanej poruche alebo v dôsledku rekonštrukčných prác. V Severnej Kórei sa elektrina vypína od západu slnka až po svitanie. V noci je tak krajina ponorená do úplnej tmi. To, či to robia z ekologického dôvodu alebo v dôsledku šetrenia, je doposiaľ neznáme.

Kvetom odobrali ich bežné mená

Na kvetinovej výstave Kimjongilia sa nachádzal aj americký novinár, ktorý bol prekvapení, keď zbadal, že namiesto bežného názvu Plamennik (Celosia), videl meno Kim Čong Il. Jednoducho ju premenovali na počesť svojho vodcu.

Napriek všetkému je možné, že skôr alebo neskôr všetko skončí. Zmeny budú radikálne a bolestivé. Kedy prídu? To ukáže len čas…

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ak si myslíte, že americké celebrity sú šialené a miestni politici nepríjemní s pocitom beztrestnosti, a..." />