3-ročné dievčatko vyhralo boj nad rakovinou vďaka jej pomoci. Pozvali ju aj na svadbu

Hostia sa nedokázali ubrániť slzám, keď malé dievčatko začalo kráčať a rozhadzovať lupene kvetov v kostole na svadbe ženy, ktorá jej zachránila život.

Dievčatku menom Skye diagnostikovali akútnu myeloidnú leukémiu v marci 2016, krátko pred svojimi prvými narodeninami. Choroba sa vyskytuje len u jedného z 1 milióna detí. Neskôr sa u nej vyvinul lymfóm očných viečok.

V tom istom roku podstúpila prvú transplantáciu kostnej drene a potom aj infúziu životne dôležitých buniek. Poslednú transplantáciu podstúpila v apríli 2017.

Úbohé dievčatko muselo okrem iného ísť na operáciu na odstránenie opuchnutej sleziny a absolvovať sedem cyklov chemoterapie. Počas svojho desaťmesačného pobytu v detskej nemocnici UCLA Mattel dostala 77 jednotiek krvi a krvných doštičiek.

Vzhľadom na závažnosť ochorenia, jej lekári dávali len 10%-nú šancu na prežitie. Aj napriek všetkému sa jej podarilo vyhrať nad leukémiou, vďaka čomu si vyslúžila prezývku Warrior Skye (bojovníčka Skye).

Skye je jeden z našich zázrakov na Kalifornskej univerzite v Los Angeles.“

Matka dievčaťa tvrdí, že Skye by sa nedožila poslednej transplantácie, nebyť Hayden Rails. Vzhľadom na zákony na ochranu súkromných údajov pacientov sa väčšina darcov krvi nikdy nestretnú s ľuďmi, ktorým pomohli. No niekoľko mesiacov po transplantácii, Talia Savern-McCormick a jej manžel Todd (rodičia dievčatka) dostali list z organizácie, ktorej Hayden darovala svoju kostnú dreň.

Hayden a rodina dievčaťa si medzi sebou vymieňali správy. Prostredníctvom tohto sa žena rozhodla, že Skye dá darček na jej tretie narodeniny. Vo vnútri kartičky bola pozvánka sna jej svadbu, ktorá sa uskutoční 9. júna.

Keď jej lekári diagnostikovali pretrvávajúcu remisiu, ona a jej rodičia odcestovali do Alabamy. Na svadobnej skúške sa Skye a Hayden prvýkrát stretli a objali.

Prišla som a kľakla som si na kolená pret týmto odvážnym dievčatkom,“ povedala Hayden. „Hayden bude navždy súčasťou našich životov,“ dodala Talia. „Veď zachránila život našej dcéry.“

Tento príbeh zasiahol srdcia mnohých ľudí, pretože ukázal, že nezištnosť a odvaha človeka dokáže zachrániť život iným.

 

zdroj:lifter

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Hostia sa nedokázali ubrániť slzám, keď malé dievčatko začalo kráčať a rozhadzovať lupene kvetov v kostole..." />