Čistenie kufrov pre cestujúcich? Toto uvidíte len na letisku v Japonsku!

Na internete sa objavili fotografie a videá o tom, aký druh služieb by mali letiská poskytovať na celom svete.

Japonskí zamestnanci letiska majú v náplni práce čistenie kufrov ešte pred tým, ako si pre nich prídu turisti do miestnosti na výdaj batožiny!

Žena starostlivo kontroluje každý kufor a jemne ich očistí bielou handričkou.

Aj keď nie je jasné, z ktorého letiska pochádzajú tieto zábery alebo kam batožina smerovala, ide o jasne viditeľný kontrast, ako sa zaobchádza s batožinami.

Každý sa už aspoň raz za život stal svedkom neohľaduplnej manipulácie s kuframi, s ktorými sa hádzalo, ako keby to boli odpadky.

Cestujúci Jonas Ozolins vyfotografoval v Európe nakladačov batožiny, ktorí sa k svojim povinnostiam postavili nie príliš zodpovedne.

Zamestnanci stojaci pri zadnej časti vozidla, do ktorej hádžu kufre, je im jedno, či sa tam nachádzajú krehké veci, suveníry alebo darčeky cestujúcich.

Nakladači pracovali v leteckej spoločnosti Menzies Aviation, ktorá má zmluvy s väčšinou letísk v Británii.

Hovorca leteckej spoločnosti povedal, že zamestnanci prijali všetky opatrenia na ukončenie takéhoto správania, ktoré nahradilo bežné štandardy profesionálnej práce.

Aj napriek tomu sa zdá, že tento jav je prítomný všade, okrem Japonska. Napríklad na takej Ukrajine sa často stávajú podobne nepríjemné incidenty, kedy sa po preprave stratí batožina cestujúcich.

Podľa generálneho riaditeľa pre leteckú bezpečnosť na medzinárodnom letisku Boryspiľ existuje služba, ktorá sleduje prácu takýchto nakladačov. Nachádza sa na miestach vykladania a nakladania batožiny. K dispozícii je aj sledovací systém, no je nemožné zaznamenať každý jeden krok. Navyše, bez ohlasu cestujúceho nebude krádež ani vyšetrovaná!

Vedenie letiska Boryspiľ uisťuje cestujúcich, že nakladači na letisku prechádzajú starostlivým výberom a často sa stáva, že musia podstúpiť doplňujúce previerky.

Na toto však nezabúdajte: nikdy si do batožiny nedávajte cennosti, na to je určená príručná batožina. Pri kúpe kufru sa pozerajte najmä na jeho ochranu: napríklad kódovací zámok.

Navyše, v súčastnosti si môžete zakúpiť ochranné obaly na kufre alebo vyskúšajte niečo celkom obyčajné: zabaľte batožinu do priehľadnej fólie.

Stretli ste sa už s takýmto zaobchádzaním s batožinou, aké uskutočňujú v pracovníci japonského letiska?

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Na internete sa objavili fotografie a videá o tom, aký druh služieb by mali letiská poskytovať..." />