Malý nosorožec chcel ochrániť svoju mamu pred pytliakmi. Srdcervúca fotka obletela celý svet

Mláďa vzácneho bieleho nosorožca bolo zachránené po tom, čo ho našli zranené vedľa svojej mŕtvej matky v národnom parku Kruger v Južnej Afrike.

Keď jeho matku zabili pytliaci, malý nosorožec jej chcel ísť čo najskôr na pomoc a snažil sa ju chrániť. No bezcharakterní zabijaci zranili aj mláďa.

Arthur, ako ho volajú, bol nájdený v tesnej blízkosti mŕtvej matky, spolu s loveckým oštepom, ktorý mal zapichnutý do rebra, s vážnymi poraneniami na chrbte a jednej nohy.

Keď ich našli lesní strážcovia, mláďa okamžite premiestnili do zariadenia na ochranu divokých zvierat, kde mu poskytli potrebnú lekársku starostlivosť.

Arthurovo meno je dôkazom jeho vytrvalosti a vernosti k svojej matke. Hoci sa už postupne dostáva naspäť do formy, ešte stále sa ju snaží privolať k sebe.

Dobrovoľníci pracujúci v zariadení opisujú zvuky mláďaťa ako „srdcervúce a mučivé výkriky určené niekomu, kto už nikdy nepríde.“

Teraz sa o Arthura stará charitatívna organizácia „Wildlife Care“ na čele so samotným princom Harrym. Zamestnanci britskej zoologickej záhrady si ho vzali pod svoje krídla a vytvorili zbierku na financovanie liečby.

Riaditeľka Zoo Karen Brewer povedala:
„Arthur je na ceste k zotaveniu, skamarátil sa s inými sirotami nosorožcov. Mláďa je veľmi odvážne a silné.

Arthurova matka ho opustila príliš skoro – mláďatá sa zvyčajne pridržiavajú v blízkosti svojich matiek až do veku 3 rokov. Stále sa nedokáže vyrovnať so stratou a je ťažké povedať, či sa mu to vôbec niekedy podarí…“

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Mláďa vzácneho bieleho nosorožca bolo zachránené po tom, čo ho našli zranené vedľa svojej mŕtvej matky..." />