Neexistuje neškodné množstvo alkoholu! Tento mýtus vyvrátili aj lekári

Súčasní vedci tvrdia, že akékoľvek množstvo alkoholu je pre nás škodlivé. Predtým hovorili, že pitie alkoholu s mierou (1-2 poháre vína denne) neškodí, práve naopak, bude to mať pozitívny vplyv na naše zdravie.

Nuž, štúdia Global Burden of Disease z roku 2016, úplne popiera toto presvedčenie. Jednoznačne uvádza, že bezpečné množstvo alkoholu jednoducho neexistuje.

Každý alkohol, v akomkoľvek množstve, nepriaznivo ovplyvňuje zdravie ľudí a prejavuje sa to najmä u mužov s pribúdajúcim vekom.

Nejedná sa o nejakú obyčajnú štúdiu, uskutočňovala sa od roku 1990 až do roku 2016. Výskumníci sledovali ženy a mužov vo veku od 15 do 95 rokov v 195 krajinách a skúmali ich zdravie a duševný stav.

Cieľom štúdie bolo zistiť minimálne množstvo alkoholu, ktoré by telu nijako neuškodilo. Všetko dopadlo tak, ako aj očakávali: v bezpečí boli len ľudia, ktorí nemali radi alkohol. V roku 2016 vedci navyše zaznamenal 2,8 milióna úmrtí, za ktorými stál spomínaný alkohol.

V zóne ohrozenia boli aj ľudia od 15 do 49 rokov, kde sa vyskytlo 20% celkových úmrtí.

Ako ste už asi pochopili, táto štúdia nepodporuje tie predchádzajúce, v ktorých sa uvádza, že malé množstvo alkoholu nás ochráni pred srdcovými chorobami alebo inými ochoreniami.

Okrem toho, autori štúdie odporúčajú, aby vlády všetkých krajín zvážili zákaz predaja alkoholu a konečne bojovali za zdravie a blahobyt svojich obyvateľov.

A ako ste na tom vy, dokážete si odoprieť pohárik?

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Súčasní vedci tvrdia, že akékoľvek množstvo alkoholu je pre nás škodlivé. Predtým hovorili, že pitie alkoholu..." />