Patril k najbohatším mužom na svete a podstúpil 6 transplantácií srdca. Aký bol David Rockefeller?

Minulý rok na jar zomrel vo veku 102 rokov najznámejší miliardár David Rockefeller. Viac ako bohatstvo ho preslávili fámy o jeho živote – mnohí ho opakovane podozrievali z vládnutia sveta prostredníctvom tajnej organizácie.

Podľa fám jeho starý otec, John Rockefeller sníval o tom, že sa stane miliardárom a dožije sa aspoň 100 rokov. Bohužiaľ, muž zomrel vo veku 98 rokov so statusom miliardára. Jeho potomok, ktorý zomrel vo veku 101 rokov, mal odhadovaný majetok vo výške 3,3 miliardy dolárov.

Jeho postavenie bolo vyššie, ako nejaký status v korporácii. Jeho vplyv bol citeľný vo Washingtone aj iných svetových hlavných mestách, na chodbách mestskej radnice v New Yorku, v múzeach umenia, na veľkých univerzitách ale aj štátnych školách,“ píše sa v New York Times.

Pravdou ale je, že David nebol nikdy jedným z najbohatších ľudí sveta, vždy sa totiž držal približne na 600. mieste. Avšak jeho spoločenské aktivity sa dodnes môžu považovať za fenomenálne. Išlo predovšetkým o charitu a jeho spoluúčasti na svetovej globalizácii.

Rockefeller venoval obrovské sumy na rozvoj spoločenských viet, v roku 2006 táto čiastka dosiahla až 900 miliónov dolárov. Taktiež podporil zdravotnícky inštitút v podobe Rockefellerovej nadácie, Radu pre vzdelávanie, sídlo Spojených národov v New Yorku či Chicagský inštitút.

Budúci miliardár dostal vynikajúce vzdelanie na Harvarde a na ekonomickej univerzite v Londýne. Neskôr získal aj doktorát z univerzity v Chicagu. Napriek vysokému postaveniu v spoločnosti sa mladý David nevyhol povinnej vojenskej službe a počas druhej svetovej vojny slúžil vo vojenskej spravodajskej službe.

David začal svoju kariéru na radnici v New Yorku a po vojne pracoval ako manažér v Chase National Bank – väčšiu časť, ktorú vlastnila jeho rodina. Rockefeller si prešiel všetkými kariérnymi postupmi, začínajúc od úplného dna a končiac na funkcii generálneho riaditeľa.

Bol členom Bilderbergovho klubu – každoročné stretnutie západných elít, ktoré mnohí konšpirační teoretici považujú za svetovládu. V roku 1970 bol hlavou komisie pre medzinárodné záležitosti, ktorá sa zaoberala tvorbou zahraničnej politiky USA.

Už po troch rokoch vybudoval Trilaterálnu komisiu, ktorej hlavnou úlohou je podporovať vzťahy medzi Spojenými štátmi, Európou a Japonskom. Niektorí konšpirátori nazvali túto organizáciu aj ako nový svetový poriadok (NWO). Všetky tieto organizácie zachovali účinnosť aj po Rockefellerovej smrti.

Muž nezištne veril myšlienke globalizácie a sám k nej prispel všetkými svojimi silami. Bol to práve on, kto opakovane navštevoval stretnutia prominentných politikov z iných krajín, aby im mohol radiť v rôznych záležitostiach. Jeho vysnívaný sen bolo zjednotenie celého sveta.

David Rockefeller mal veľmi originálne záľuby – zbieral chrobáky. Miliardár dokázal zozbierať viac ako 90 000 druhov chrobákov, ktoré sú uchované v jeho dome v Pocantico Hills. Muž dokonca priznal, že vždy so sebou nosí malú škatuľku v prípade, že získa zriedkavý exemplár.

Celý svoj život prežil po boku jednej ženy – Peggy McGrathovej, s ktorou sa oženil v roku 1940. spoločne vychovali šesť detí, z ktorých jeden, Richard, neprežil svojho otca, pretože zahynul po páde vrtúľ nikom v roku 2014.

Meno Rockefeller môže byť výhodou…Na moje telefonáty ľudia odpovedajú častejšie. Kvôli nemu sa ľudia ku mne správajú podozrievavo, viac skepticky než k iným. Sú presvedčení, že som niečo dosiahol len kvôli svojmu menu, nie vďaka môjmu vlastnému úsiliu.“

 

Жизнь Дэвида Рокфеллера

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Minulý rok na jar zomrel vo veku 102 rokov najznámejší miliardár David Rockefeller. Viac ako bohatstvo..." />