Po 2-hodinovej ceste v autosedačke sa dieťaťu zastavilo dýchanie

Po tom, čo jej dieťa počas rutinnej ceste v aute takmer zomrelo, sa švédska novinárka rozhodla varovať všetkých rodičov.

Kristy Clarke (28) a jej manžel Christopher Clark (29) strávili celý deň so svojimi dcérami. Vždy, keď sa vybrali do obchodu, vytiahli detskú autosedačku pre ich trojtýždňovú dcérku Harper.

V dôsledku dopravnej zápchy sa ich cesta domov predĺžila, no rodičia to nepovažovali za veľký problém. Avšak po tom, čo vybrali dieťa z auta a priniesli ju domov, zistili, že má modré pery, jej čeľuste boli pevne stisnuté a z úst a nosa jej vychádzala pena.

Rodičia okamžite odišli do nemocnice. Hoci im cesta tam trvala len 5 minút, Kristy mala pocit, akoby to bola večnosť. Bola si istá, že príde o svoju najmladšiu dcéru.

Doktorom sa našťastie podarilo Harper zachrániť. Potom rodičom povedali, že nemôžu deti nechávať v autosedačke dlhšie ako 1 hodinu, pretože to vedie k nedostatočnému prísunu kyslíka.

Kristy a Christopher boli najskôr šokovaní. Nedokázali si predstaviť, že taká krátka doba v autosedačke môže mať tak strašné následky!

Kristy hovorí: „Keď mi lekár povedal, že dôvodom bola autosedačka, najskôr som tomu nemohla uveriť. Myslela som si, že to nie je možné. Nechápem, prečo sme sa o tom nikdy predtým nedozvedeli.

 

Samozrejme, vedeli sme, že nemôžeme dieťa nechávať v autosedačke aj počas noci, pretože to môže viesť k zakriveniu chrbtice, no toto bola pre nás novinka.

Keď bola moja najstaršia dcéra malá, išli sme k príbuzným do Cornwallu – cesta trvala 4 hodiny a ona bola úplne v poriadku.

Teraz chceme s Christopherom všetkým rodičom povedať o tom, čo sa stalo s našou Harper. Stačia len 2 hodiny, aby ste prišli o svoje milované dieťa. Je to strašná predstava!

Chcem vyzvať rodičov, aby starostlivo sledovali svoje deti a neumiestňovali ich do autosedačiek, aj to nie je naozaj nutné. Verte, nestojí to zato, aby ste museli prežiť to isté čo my.

Dávajte si pozor. Ak sa vám niečo nezdá v poriadku, ihneď ho odneste do nemocnice.“

V roku 2016 charitatívna spoločnosť Lullaby Trust s pomocou simulátora premávky vykonala štúdiu o vplyve dlhodobého pobytu v autosedačke na dieťa.

Výskumníci dospeli k záveru:

„Simulácia pohybu spôsobuje prudký nárast nedostatku kyslíka.“

Vedci potvrdzujú: koncentrácia kyslíka v krvi u dojčiat klesá s dlhým používaním autosedačky. Takže Kirsty má pravdu, keď odporúča, aby sa používali čo najmenej, prípadne len na krátke vzdialenosti!

Všetci rodičia by o tom mali vedieť! Podeľte sa o tento článok aj s vašimi priateľmi na Facebooku.

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Po tom, čo jej dieťa počas rutinnej ceste v aute takmer zomrelo, sa švédska novinárka rozhodla..." />