Viete čo máte robiť, ak vaše dieťa z ničoho nič zmizne?

Nasledujúci príbeh uverejnil príbuzný rodiny Dawesovcov a sme si istí, že vás nenechá ľahostajnými…

Dokonca aj teoretické diskusie o strate dieťaťa mi vo mne vyvolávajú triašku. Nikdy o tom nehovorím, no pred niekoľkými rokmi bolo toto nezvestné dieťa mojím vlastným synovcom!

Mohol by som povedať, že sa našťastie našiel, no v skutočnosti to nebolo šťastie, ale rýchla akcia armádnych kadetov, ktorí sa zúčastnili tejto udalosti. Každý rodiť by mal vedieť čo urobili, aby mohli vykonať to isté v prípade potreby.

 

Takto sa to stalo…

V tom čase mal Jake 4 roky a ako všetky ostatné deti, aj on vedel, že sa nemôže rozprávať s cudzími ľuďmi či odchádzať z blízkosti svojich rodičov. Čo sa teda pokazilo?

Celá rodina trávila čas na pláži v Bournemouthe. Lucinda (jeho matka) ho držala za ruku, Jake bol plachý chlapec, ktorý od nej nikdy neodišiel ďaleko. Pláž bola preplnená ľuďmi.

Žena sa na chvíľu zastavila, pustila jeho ruku, aby mohla niečo dvihnúť. Keď ho chcela opäť chytiť, už tam nebol! Začala sa upokojovať a myslieť na to, že nemohol odísť ďaleko. Pozerala sa okolo seba a kričala jeho meno. Chlapca však nikde nevidela.

Okolo prechádzal kadet a započul výkriky ženy. Okamžite sa opýtal, čo sa stalo a koho hľadá.

Pochopil, že nemôžu strácať čas a tak zavolal na pomoc aj svojich ďalších kamarátov kadetov. Začali kričať po celej pláži: „Hľadáme chlapca!!!“, „4-ročný, blond vlasy, červené tričko. Videli ste ho?“ Hoci sa to zdalo byť neuveriteľné, no hlasný krik a obzeranie sa po všetkých stranách skutočne zabralo!

O 15 minút neskôr ho našli neďaleko od pláže. Jednoducho sa stratil, verili by ste? Únosca chytil dieťa za ruku a odišiel. Podrobnosti, ktoré neskôr Jake povedal, rodičov doslova zmrazili. Lysý muž v bielom tričku mu povedal, že si ho berie, aby mohol uvidieť naozajstnú raketovú loď. Jake nebol zvyknutý na klamstvá, preto mu všetko uveril.

Áno, títo ľudia chodia nielen po pláži, ale aj po ulici, kde sa vyskytujú veľké davy ľudí. A ako môžete vidieť, ukradnúť dieťa nie je vôbec také ťažké, no vy ho už potom nemusíte nikdy nájsť.

Detailný popis a hlasné výkriky po okolí spôsobili, že muž nemohol opustiť pláž spolu s malým chlapcom bez toho, aby si ho niekto všimol. Preto sa rozhodol, že ho nechá a v tichosti odíde.

Dôrazne odporúčam každému rodičovi, aby podobný postup zvolili hneď, keď začnú mať akékoľvek podozrenie, aj keby bolo ich dieťa hneď za rohom a mysleli si, že nemôže nikam ujsť. Nestojí za to to riskovať.

Polícia je presvedčená, že išlo o neplánovaný únos. Musel prejsť cez celú pláž, aby sa dostal k ceste, preto svojím činom dosť riskoval.

Dúfam, že nikto sa neocitne v podobnej situácii, no ak stratíte dieťa začnite jednoducho kričať nahlas a pokúste sa čo najdetailnejšie opísať, ako dieťa vyzerá.

Nebojte sa požiadať ľudí o pomoc a pošlite ich hľadať dieťa do rôznych smerov.“

Zdieľajte tieto informácie aj s ostatnými, aby vedeli, ako konať v prípade, že sa im stratí dieťa!

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nasledujúci príbeh uverejnil príbuzný rodiny Dawesovcov a sme si istí, že vás nenechá ľahostajnými… „Dokonca aj..." />