Na tejto fotografii sa nachádza 1 matka a jej 69 detí. Rodila ich 76 rokov po sebe

Rekord v počte narodených detí jednou ženou drží Valentina Vasilyeva, manželka ruského roľníka Fiodora Vasilyeva.

Rodila neuveriteľných 76 rokov – od roku 1725 do roku 1765 porodila 69 detí  – 16 párov dvojčiat, 7 trojičiek a 4 štvorčiat. 67 detí prežilo pekné detstvo (1 pár dvojčiat zomrel krátko po narodení).

Valentina je vďaka Guinessovej knihe rekordov považovaná za najpočetnejšiu matku v ľudskej histórii.

1 matka a 69 detí:

4×4=16

7×3=21

16×2=32

27 pôrodov, 69 detí

Prvá zmienka o deťoch Fiodora Vasilyeva sa nachádza v časopise The Gentleman’s Magazine z roku 1783 (číslo 53, s. 753, Londýn). Tam sa píše, že hoci je táto informácia neuveriteľná, zaslúži si plnú dôveru, pretože bola odoslaná anglickým obchodníkom zo Sankt Peterburgu priamo jeho príbuzným v Anglicku; spomína sa tam aj to, že sedliak bude predstavený cisárovnej. “

Rovnaké čísla sú uvedené v diele I. N. Boltin o ruských dejinách roku 1788 a v knihe A. P. Bashutského „Panorama Petrohradu“ v roku 1834.

Niektoré zdroje spochybnili pravdivosť týchto informácií. Zdá sa, že nikto vážne neoveril ich zdroj, preto je pravdepodobné, že pravda už nikdy nevyjde na povrch.

Napriek tomu sú údaje o deťoch tohto muža a ženy zahrnuté v Guinnessovej knihe rekordov.

Zaujímavé však je, že Fiodor mal aj iné deti okrem tých, ktoré splodil so svojou prvou manželkou. Druhá žena mu porodila ďalších 18 deti – 6 dvojčiat a 2 trojčatá. Fiodor sa tak stal otcom 87 detí, z ktorých najmenej 82 sa dožilo dospelosti.

Bohužiaľ, neexistujú žiadne dôveryhodné fotografie jeho rodiny. V tomto článku je uverejnená len ako ilustrácia príbehu, hoci nemáme žiadne dôkazy o tom, že sa na nich skutočne nachádza Fiodor, Valentina a ich deti.

Napriek tomu, že rekordne vysoký počet detí Valentiny Vasilyevy možno ťažko považovať za nespornú historickú skutočnosť, je celkom možné, že má genetickú predispozíciu k hyperovulácii (keď sa počas ovulácie súčasne uvoľní veľa vajíčok). To zvyšuje pravdepodobnosť vzniku viacnásobného tehotenstva. Dokonca aj z biologického hľadiska je možné, že žena vo svojom živote porodí až 27-krát!

Počuli ste už o tomto príbehu?

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Rekord v počte narodených detí jednou ženou drží Valentina Vasilyeva, manželka ruského roľníka Fiodora Vasilyeva. Rodila neuveriteľných..." />