V 55 rokoch sa stala bývala manželka herca Sylvester Stallone mamou. Dieťa v zrelom veku je podľa nej úplne normálne

Téma neskorého materstva je pomerne kontroverzná. Materstvo v zrelom veku má svojich zástancov aj protivníkov.

Na túto tému sa začalo diskutovať aktívne zvlášť po tom, ako známe osobnosti začali v zrelom veku privádzať na svet svoje deti.

Tí, ktorí nie sú za materstvo v zrelom veku sú presvedčení, že rodiť by mali iba mladí ľudia. Rodičia by mali byť sociálne aktívni, aby prispôsobili dieťa dospelosti. Sociálne prosperujúca rodina môže byť len vtedy, ak sú manžel a manželka mladí, zdraví a majú dobrú pozíciu v spoločnosti.

 

A čo môže dať nespokojnému dieťaťu alebo mladému mužovi, ktorý má plnú hlavu otázok o tom, ako tento svet funguje, starnúca osoba? S prichádzajúcim vekom ľudia strácajú záujem o život a potrebujú podporu a starostlivosť rovnako ako mladšia generácia.

Zástancovia neskoršieho materstva sa však domnievajú, že je neprípustné odsúdiť ženu, ktorá sa rozhodla stať sa matkou bez ohľadu na dvoj vek. Ak sa cíti schopná dať nový život, tak prečo nie?

 

Rodina a materstvo

Ako príklad si vezmime viacnásobnú skúsenú mamu Brigitte Nielsen. Dánska herečka si zahrala hlavnú úlohu v komixovej fanzasy „Red Sonja“, v ktorej hrala po boku Arnolda Schwarzeneggera. Bola aj manželkou Sylvestra Stalloneho.

Charizma, túžba po tvorivosti a vysoký rast (184 cm) umožnili Brigitte pôsobiť ako modelka, speváčka, herečka a moderátorka televíznej show.

Nielen Brigittina tvorivá aktivita, ale aj jej osobný život boli nasýtené. Po prvýkrát sa ako 20 ročná vydala za skladateľa Caspera Windinga.

Potom nasledovalo bezdetné manželstvo so Sylvestrem Stallonem. S ďalšim maželom, futbalistom Markom Gastinom mala herečka syna a s v poradí 4. manželom Raulom Meyerom má 2 synov.

Posledné, piate manželstvo s barmanom Mattiom Dessym sa ukázalo byť najnepokojnejším a najdlhším. Spolu žijú šťastne už 14 rokov. V neskoršom veku im bolo dopriate dieťa.

V jednom z rozhovorov uviedla Brigitte Nielsen, že si nechala zmraziť svoje vajíčka, keď mala 40 rokov a potom sa pokúšala dlhodobo otehotnieť pomocou oplodnenia in vitro.

 

Prešlo niekoľko rokov bolesti a frustrácie, než sa jej podarilo. V júli tohto sa páru narodilo dievčatko, mimochodom len týždeň potom, čo Brigitte dovŕšila 55 rokov.

Našli sa však aj ľudia, ktorí ju odsudzovali a pod zverejnenými fotografiami s dieťatkom nechávali komentáre v ktorých konanie rodičov odsudzovali.

„Je škoda, že dieťa bude rásť bez rodičov.“

„Blahoželám! Ale keď bude mať dieťa 20 rokov, ona bude mať 75. Bude ešte vládať starať sa o ňu? Príde mi to egoistické. „

Na to všetko Brigitte reagovala stručne: „Stať sa matkou je tá najkrajšia udalosť v živote.“ A viac to už nekomentovala.

Čo si myslíte, je lepšie vyrastať v rodine, kde sú rodičia mladí alebo v rodine kde je napriek vyššiemu veku obrovské množstvo lásky a porozumenia?

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Téma neskorého materstva je pomerne kontroverzná. Materstvo v zrelom veku má svojich zástancov aj protivníkov. Na túto..." />