Jej dcéru ľudia nazvali monštrum, ktorému prajú smrť

 

Mladý pár, Naffi a Racheli Goldmanovci, túžili po dieťatku od vtedy, kedy svoju lásku spečatili sobášom. Celé 2 roky sa snažili o potomka a ked‘ sa im to konečne podarilo, do ich života prišla obrovská rana. Ich dieťatko sa narodilo veľmi choré. Tento prípad je o to smutnejší, pretože lekári takmer počas celého tehotenstva neprišli na žiadnu vadu, alebo problém, ktorý by mal spôsobiť chorobu ich malej dcérky.

V siedmom mesiaci im však lekári oznámili veľmi bolestivú správu. Podľa ich slov by mala žena ukončiť svoje tehotenstvo, pretože bábätko trpí veľmi zriedkavou, no o to vážnejšou vrodenou chorobou, ktorá nie je zlučiteľná so životom a hned‘ po narodení ich dieťatko zomrie.

Rodičia sa s touto správou nedokázali zmieriť a aj napriek predpovediam lekárov sa rozhodli si ich dcérku nechať a počkať, čo im osud prinesie.

Mamička povedali: ,,Bolo nám povedané, že najlepšie bude, ak sa tehotenstvo okamžite preruší. Lekári nevedeli presne, o aký zdravotný problém išlo, ale vedeli na isto, že naša dcérka bude veľmi vážne postihnutá a starostlivosť o ňu bude extrémne náročná.“

Podľa slov rodičov boli odhodlaní sa o dieťatko postarať, aj ked‘ to bude ťažké, pretože prepušenie tehotenstva v siedmom mesiaci považovali za vraždu.

Rodičia dali dievčatku meno Batya. Po narodení lekári presne identifikovali chorobu malého dievčatka. Dieťa trpí Pfeifferovým  syndrómom a Antley Bixlerovým sndrómom. Kominácia týchto syndrómov spôsobila vážne problémy a malé dievčatko nikdy nebude žiť normálny život. Malá Batya je hluchá, slepá, nedokáže dýchať bez prístrojov, má zdeformovanú lebku a skrútenú chrbticu. 

Rodičia sa naozaj dlho spamätávali z ťažkého osudu, ktorý ich postihol, no sú odhodlaní bojovať a nemienia sa vzdať. Statočný otec sa dokonca vzdal práce, pretože starostlivosť a malú dcérku zaberá naozaj veľa času.

Po tom, čo rodičia svoj životný príbeh zverejnili na sociálnych siaťach, mnoho ľudí ich pre ich rozdohnutie odsudzuje a tvrdia, že takéto dieťatko by žiť nemalo. Niektorí extrémisti dokonca napísali, že by malo zomrieť a že je to monštrum.

Rodičia aj napriek negatívnym komentárom veria, že sa rozhodli správne a život ich dcérky sa aspoň čiastočne zlepší. My im držíme palce!

zdroj:prezenu.sk

/ topky.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Mladý pár, Naffi a Racheli Goldmanovci, túžili po dieťatku od vtedy, kedy svoju lásku spečatili..." />