Nevedela som sa zbaviť kŕčových žíl. Potom mi pomohla len jedna ingrediencia

Kŕčové žily – jedno z ochorení kardiovaskulárneho systému, ktoré sa už bežnejšie vyskytuje medzi mladými ľuďmi, hoci sa donedávna pripisovali omnoho starším ľuďom. Tí, ktorí toto ochorenie majú, vedia, že opuch nôh je zaručený. skutočnosť je taká, že pri najmenšej poruche ciev môže dôjsť ich upchatiu.

как снять отеки при варикозе

Najčastejším dôvodom je dlhé sedenie či státie, počas ktorého dochádza k návalu krvi a lymfy do dolných končatín, čo následne spôsobuje zlú výkonnosť ciev a žíl, ktoré nie sú schopné vykonávať svoju bežnú funkciu. Povieme vám, ako sa vysporiadať s opuchmi a kŕčovými žilami počas horúceho obdobia.

как снять отеки при варикозе

Opuch nôh môže byť zapríčinený aj nedostatočným fungovaním srdca alebo obličiek. Preto by ste nemali čakať a navštíviť odborníka, aby zvolil spôsob liečby a zistil príčinu ochorenia.

Paradoxne, aj ľudia, ktorí sa pohybujú celý deň na nohách a majú kŕčové žily, netrpia opúchaním nôh. Je to spôsobené skutočnosťou, že sa pri pohybe zvyšuje krvný obeh spolu s krvným tlakom a lymfa s krvou prúdia cievami omnoho jednoduchšie.

как снять отеки при варикозе

Okrem vizuálnych príznakov – opuchy a žily, môžete tiež pociťovať tiaž v končatinách, časté kŕče či svrbenie. Tieto symptómy by ste určite nemali ignorovať. Existujú rôzne metódy, ktoré pomáhajú odstraňovať opuchy, no najskôr je potrebné vyliečiť kŕčové žily. A áno, budete sa musieť vzdať tabaku aj alkoholu, inak vyjde liečba nazmar.

  1. Zakúpte si v lekárni detralex. Činnosť týchto tabletiek je zameraná na udržanie tonusu žíl a ciev. Môžu úplne eliminovať problémy s opuchmi, kŕčovými žilami, ak sa nejedná o pokročilejšie štádium.

как снять отеки при варикозе

  1. Pripravte si prírodnú masť zmiešaním šťavy z aloe vera, medu a strúhanej mrkvy (všetko v rovnakom pomere). Aplikujte si ju vychladenú – takto dodá pružnosť a pomôže zabrániť vzniku opuchov. Používajte to 3-4x denne.

как снять отеки при варикозе

  1. Taktiež môžete nosiť špeciálnu kompresnú bielizeň – udržiavajú svalový tonus a zabraňujú prebytočnej tekutine akumulovať sa v tkanivách. Niektorí hovoria, že je to nepohodlné a v lete sa to nedá nosiť, no v chladnom ročnom období to je nevyhnutnosť. Prípadne si môžete končatiny ovinúť sťahovacím obväzom, ak napríklad budete musieť dlho sedieť v práci. Obväz nedovolí žilám natiahnuť sa vo väčšom rozsahu, čím sa znižuje aj opuch.

как снять отеки при варикозе

  1. Účinné pri liečbe kŕčových žíl sú tiež prípravky na báze včelích produktov. Po sviežom relaxačnom kúpeli s éterickými olejmi si okamžite potrite medom holene či iné problémové oblasti. Ak vás lepkavosť znervózňuje vyskúšajte si zmiešať včelí vosk, propolis a olivový olej v pomeroch 2:1:1.

как снять отеки при варикозе

  1. A samozrejme, fyzická aktivita. V prípade, že nemáte možnosť ísť sa prejsť z práce, vyskúšajte sa aspoň niekoľkokrát prechádzať po kancelárii, aby sa vám nezačala hromadiť tekutina v dolných končatinách. Výbornou alternatívou sú aj vodné športy či plávanie.

как снять отеки при варикозе

Nikdy nepoužívajte na liečbu diuretiká! Ich užívanie môže viesť ku krvným zrazeninám a k väčšiemu výskytu kŕčových žíl. Nezabudnite zdieľať tieto informácie aj s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Kŕčové žily – jedno z ochorení kardiovaskulárneho systému, ktoré sa už bežnejšie vyskytuje medzi mladými ľuďmi,..." />