Odrezané uši a chvosty v rukách detí. Býčie zápasy sú plné týrania a ľudia by ich zakázali

Španielsko a býčie zápasy patria k sebe, no táto zábavka nie je bezpečná ani pre ľudí a už vôbec nie pre zvieratá. Portál Unilad prišiel s informáciou, že pri nedávnych zápasoch mladíci býkov utýrali k smrti. Všetko je zachytené aj na videu, ktoré obletelo celý svet.

 

Ľudí, ktorí sú práve proti týmto zápasom, video maximálne pobúrilo a znechutilo. Mladí matadori z videa nemali ešte ani 18 rokov a býkom spôsobili veľké utrpenie. K videu sa vyjadrili aj aktivisti zo skupín Animal Guardians a La Tortura Es No Cultura, ktorí správanie chlapcov z videa hneď odsúdili:

„Úplne presne nevieme povedať, koľko rokov mohli študenti mať. Niektorí mali určite aj pod 18. Zvieratá môžu ľudia totižto zabíjať už od 14 rokov. A samozrejme, potom sú tu ešte diváci rôznych vekových kategórií a ľudia, ktorí sú oblečení v typickom tradičnom oblečení a berú odrezané uši.“ Portál MailOnline taktiež oboznámili s tým, že tieto zápasy sa dejú každoročne v španielskom meste Córdoba ako vzdanie úcty ženám, ktoré v tomto meste žijú.

 

 

„Každý rok robia tieto boje a hovoria, že to robia ako poctu ženám z tohto mesta. Len veľmi málo ľudí sa však na týchto zápasoch zúčastní. Väčšinou je to tak 2000 ľudí v aréne, ktorá má kapacitu pre 17-tisíc. Taktiež podporujú študentov, ktorí sa o zápasoch učia v škole v Andalúzií,“ prezradila aktivistka Marta Esteban zo skupiny Animal Guardians.

 

Video taktiež obsahuje zábery, kde sú býkove uši a chvost odrezané a podávané deťom. „Uši alebo chvost zvierat sú ponúkané matadorom, ak ich vystúpenie bolo dobré. Ako vidíte na videu, jedno zo zvierat je stále nažive, keď mu ucho odrezali a druhé sa takisto stále hýbalo,“ vysvetľuje tradíciu a dianie vo videu Marta Esteban.

 

Zdroj: youtube.com

 

Aktivisti, ktorí sú proti býčím zápasom teraz nabádajú ženy aby sa vzopreli tejto tradícii a vo svojom mene rozosielali žiadosti aby sa tieto zápasy naďalej nekonali, keďže ony o takúto poctu nestoja. Tomuto majú napomôcť aj sociálne siete, kde ženy môžu používať hashtag #NoQuieroTuHomenaje, čo v preklade zo španielčiny znamená nechcem Vašu poctu, a tak vyjadriť nesúhlas s pokračovaním býčích zápasov.

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Španielsko a býčie zápasy patria k sebe, no táto zábavka nie je bezpečná ani pre ľudí a už vôbec..." />