Výskumy dokazujú, že jeden z najčastejších ženských návykov vedie k obezite

My ženy milujeme, keď sa môžeme skrášliť a hľadáme spôsoby, ako vyzerať ešte lepšie a atraktívnejšie pre svojich mužov. Niekto sa kvôli tomu vloží do rúk plastických chirurgov, iné sa pustia do blogovania o zdravom životnom štýle a fitnes. V jednom sme však rovnaké – na to, aby sme boli krásne, musíme byť zdravé, pretože aj my sme matky a ak nie, tak jedného dňa nimi pravdepodobne budeme. Preto si pre seba vyberáme výrobky s najmenším množstvom chémie a rôznymi nebezpečnými zložkami.

V dnešnom svete nás obklopujú veci, ktoré sú ošetrované chemickými zlúčeninami a využívajú sa od lakov na nechty a vlasy, až po detské hračky. Samozrejme, nemôžeme vynechať ani prostriedky na čistenie domácnosti. Nespasí nás ani organická chémia, pretože tak či ona aj v tomto prípade prichádzame do kontaktu s nebezpečnými zlúčeninami.

Patrí medzi ne dichlórdifenyl dichlóroetylén, ktorý má dokázateľný vplyv na ľudské telo, spôsobuje vznik obezity. Ako viete, endokrinný systém je zodpovedný za produkciu hormónov a táto chemická zlúčenina ho ovplyvňuje, spôsobuje hormonálnu nerovnováhu a spôsobuje, že človek zažíva falošný pocit hladu.

 

Ďalšími agresívnymi prvkami, ktoré spôsobujú nielen obezitu, ale aj sexuálnu dysfunkciu, dokonca aj u zvierat, ktoré boli s nimi v kontakte, sú ftaláty. Ako sa ukázalo, nachádzajú sa v obyčajnom šampóne, ktorý používame takmer každý deň. Najmä zvyk častého umývania vlasov môže viesť k zvýšenému riziku obezity.

Ako znížiť riziko obezity potravinami?

  1. Znížte množstvo spracovaných obilnín a cukrov (vrátane fruktózy), kým nedosiahnete ideálnu hmotnosť.
  2. Nejedzte glutén – nahraďte ho prírodnými produktmi zo záhrady (zelenina a ovocie).
  3. Eliminujte trans tuky (margarín a podobne), nahraďte ich zdravými – maslo s obsahom tuku min. 82% alebo kokosový olej.
  4. Konzumujte potraviny bohaté na omega-3 a omega-6: ovsené klíčky, ľanové semienka, strukoviny, zelenina (brokolica, špenát, ružičkový kel).
  5. Pite veľa čistej vody.

Согласно исследованиям, одна из распространенных женских привычек приводит к ожирению

V žiadnom prípade nenútime ženy, aby chodili špinavé, ale trváme na tom, že starostlivosť o zdravie je na prvom mieste. Umývajte si vlasy tak často, ako len chcete a ak je to možné, použite šampóny od renomovaných výrobcov, ktoré neobsahujú sírany a parabény. Najlepší účinok na zdravie budú mať domáce výrobky, ktoré nájdete na internete a môžete si ich pripraviť vlastnoručne v pohodí domova. Ak sa vám už tieto informácie dostali, zdieľajte ich so svojimi priateľmi, pretože sa to týka žien, mužov aj detí!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
My ženy milujeme, keď sa môžeme skrášliť a hľadáme spôsoby, ako vyzerať ešte lepšie a atraktívnejšie..." />