Fotka mladíka na vozíčku na rockovom koncerte obletela celý svet. Ľudia chceli, aby na pódium videl aj on.

Len 19 ročný mladík zo Španielska na tento zážitok nikdy nezabudne. Rockový koncert bol jeho splneným snom.

Foto: Resurrection Fest/Daniel Cruz

Rockový koncert sa odohral na rockovom festivale Resurrection Fest v Španielsku. Za 4 dni trvania ho navštívilo viac ako 100 tisíc ľudí, medzi ktorými bol aj mladý Álex Domínguez, ktorý je na vozíčku. Aj kvôli svojemu hendikepu sa obával, že si koncerty neužije tak, ako ostatní návštevníci, no opak sa stal pravdou. Álexa na vozíčku počas jedného z koncertov fanúšikovia dvihli tak, aby uvidel na pódium rovnako dobre ako všetci zdraví fanúšikovia. Tzv. „crowdsurfing“ si mladík užil naozaj naplno.

Álex študuje právo a na festival sa vybral so svojou mamou, s ktorou cestoval 588 kilometrov autobusom zo svojej rodnej dediny Baños de Río Tobía. Tento nezabudnuteľný zážitok sa udial počas koncertu jeho najobľúbenejšej hudobnej rockovej kapely Arch Enemy. Po koncerte samotná kapela zverejnila video, na ktorom vidno, ako mladíkovi pomohlo množstvo fanúšikov. Členovia kapely ich za to ohromne pochválili.

The Arch Enemy legions just being awesome as usual at RESURRECTION FEST in Spain a couple of days ago! Tonight we play in Marseille, France! #archenemy #wareternal #willtopower

Gepostet von Arch Enemy am Sonntag, 7. Juli 2019

Samotný Álex je davu fanúšikov nesmierne zaviazaný, pretože toto ešte nikdy nezažil. Sám povedal, že nad davom sa cítil „ako Boh“. Fotografiu, ktorú zdieľajú tisíce ľudí vytvoril fotograf Daniel Cruz. 

Študent University of La Rioja povedal: „Je to ten pocit adrenalínu, slobody, že neexistujú hranice alebo bariéry a že dokážete dosiahnuť všetko, ak je to, čo si želáte, pravda.“ Aj kvôli tomuto zážitku nikdy neprestane bojovať, pretože ho to naplnilo silou prekonať všetky životné prekážky. Počas detských rokov mu napríklad povedali, že nebude nikdy písať, čo vyvrátil a momentálne je úspešným študentom práva.

zdroj:dobrenoviny.sk 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Len 19 ročný mladík zo Španielska na tento zážitok nikdy nezabudne. Rockový koncert bol jeho splneným..." />