Herec Keanu Reeves tajne financuje detské nemocnice. Ľudia ho za to milujú

Každý vie, že hollywoodska hviezda Keanu Reeves prežil osobnú tragédiu a rozhodol sa, že jeho životným poslaním bude chrániť druhých pred tragédiami.

Keď mal Keanu Reeves len 3 roky, jeho otec opustil rodinu. Budúci slávny herec mal kvôli dyslexii problémy s čítaním, čo sa odrazilo aj na jeho študijných výsledkoch.

Z tohto dôvodu vynechával hodiny a nemohol ani len dokončiť školu, pretože neurobil skúšky. Práve týmto ochorením sa neraz vysvetľovala jeho izolácia od ľudí. Napodiv, Keanu vo svojom dospelom živote miluje čítanie a k jeho obľúbeným knihám patrí napríklad Pán prsteňov, Gróf Monte Cristo či Hľadanie strateného času.

Nakoniec sa mu podarilo vyštudovať, no keď mal 23 rokov, prišiel o svojho najlepšieho priateľa kvôli predávkovaniu drogami, jeho prvé dieťa zomrelo v dôsledku potratu, a láska jeho života zomrela v dôsledku autonehody. Keď už sa zdalo, že život sa ako-tak dostal do normálu, jeho sestre bola diagnostikovaná leukémia.

Našťastie sa jej z toho podarilo dostať a Keanu venoval svoj život pomoci druhým. Internet je plný príbehov o jeho štedrosti. Veľké sumy peňazí minul na charitu a tajne financuje detské nemocnice.

V roku 2008 poskytol významnú pomoc pri spustení charitatívneho telemaratónu – Stand Up to Cancer . Potom hviezdy ako Keanu veľkoryso darovali svoj čas a využili svoju slávu na to, aby upriamili pozornosť fanúšikov na boj proti rakovine.

V roku 2009 sa preriekol o tom, že: „Mám súkromnú nadáciu, ktorá funguje už päť alebo šesť rokov a pomáha niekoľkým detským nemocniciam pri výskume rakoviny. Nedal som jej svoje meno. Nechám ju jednoducho robiť to, čo robí.“

Okrem toho, Reeves tiež daroval peniaze SCORE (Spinal Cord for Rehabilitation Fund) – charitatívnej organizácii založenej po tom, ako miecha hokejistu z Kalifornskej univerzity v Los Angeles bola rozdrvená v mimo sezónnom zápase.

Zostaň taký, aký si, Keanu – Muž s veľkým srdcom!

zdroj:The Epoch Times.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Každý vie, že hollywoodska hviezda Keanu Reeves prežil osobnú tragédiu a rozhodol sa, že jeho životným poslaním..." />