Muž ukradol stovkám Sloveniek nahé fotky z Facebooku a urobil z nich erotickú stránku

Krádež intímnych fotografií zo súkromných správ nie je ničím výnimočným. Podobné prípady sa stali už niekoľkokrát, no aj napriek tomu sa bezpečnosť stále podceňuje. Tentokrát sa krádež súkromných fotiek odohrala na Slovenku, kde anoným ukradol prevažne nahé fotografie mladých dievčat, ale aj dospelých mamičiek.

Krádež sa stala na jednej z najbezpečnejších sociálnych sietí, na Facebooku. Prostredníctvom Messengera doposiaľ neznámy páchateľ dokázal ukradnúť niekoľko stoviek fotografií z účtov bežných používateliek. Fotografie boli súkromné a tak sa táto krádež považuje za trestný čin.

Na základe ukradnutých fotografií páchateľ vytvoril pornostránku, na ktorej ich zverejnil. Okrem fotografií zverejnil aj meno a identitu poškodených. Prípad sa stal už pred niekoľkými týždňami, no do dnešného dňa nie je vyriešený.

Pre TV Markíza sa jedna z poškodených vyjadrila: „Na tej stránke bolo vidno moje nahé telo aj tvár. Mám 17 rokov a boli tam moje fotky, čo som posielala priateľovi. Svoj Messenger mám zaheslovaný a nikdy by mi nenapadlo, že by mi do neho niekto vošiel.“ 

Základným pravidlom pre bezpečie svojich súkromných informácií je nevyužívať prihlasovanie cez Facebook na iných stránkach, ktoré žiadajú prístup k tejto aplikácií. Všetky zabezpečené stránky využívajú šifrovanie, no je omnoho jednoduchšie z nich ukradnúť citlivé informácie.

Momentálne je vytvorená stránka s ukradnutými fotografiami už nefunkčná, no páchateľ je ešte stále neznámy.

ZDROJ: tvnoviny.sk

 

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Krádež intímnych fotografií zo súkromných správ nie je ničím výnimočným. Podobné prípady sa stali už niekoľkokrát,..." />