Rozvod: Prečo by sme sa nemali báť zmien? „Radšej budem v zlom manželstve ako sama“

So vstupom do spoločného manželského života musíme byť pripravení na neustálu prácu na tomto vzťahu. Koniec koncov, je oveľa ťažšie uchovať si vášeň a pokúsiť sa zachrániť lásku, než odísť hneď pri prvom probléme. Existuje však mnoho manželstiev, v ktorých je rozvod jediným spôsobom, ako môžu všetci účastníci nájsť svoje šťastie. Mnohé ženy sa však radšej rozhodnú žiť v utrpení, než aby sa rozviedli: „Ako budem sama? A deti? Kto ma bude teraz potrebovať?“

Nezdravé vzťahy vedúce k emocionálnemu vyhoreniu či dokonca použitiu fyzickej sily, nevedú k ničomu dobrému a pravdepodobne sa nezmenia ani k lepšiemu. Pripravili sme pre vás 9 argumentov v prospech rozvodu pre ženy, ktoré žijú v zlom manželstve, ale neodvážia sa odísť.

rawpixel.com

  1. Manželstvo dáva ilúziu stability a rozvod dáva nový život

Mnohé ženy sa domnievajú, že manželstvo je zárukou bezpečnosti a z hľadiska verejnej mienky budete takto žiť lepším a stabilnejším životom. Ale ak vám manželstvo prináša len utrpenie a možno vy a váš manžel dokonca spíte v rôznych miestnostiach, potom sa rozvod stáva nádejou na nový život, v ktorom si zaslúžite rešpekt a lásku.

  1. Rozvedení a šťastní rodičia sú pre deti oveľa lepšia alternatíva, ako neustále hádky

Často sú to deti, ktoré bránia ženám v tomto rozhodovaní. Z psychologického hľadiska je však pre nich lepšie, pozerať sa na šťastných rodičov žijúcich oddelene, ako na nezdravý vzťah, ktorý im v budúcnosti môže brániť v budovaní šťastnej rodiny.

  1. Rozvod vám dáva šancu stretnúť toho pravého

Byť v manželstve, aj keď v nešťastnom, je zrada a neúcta, predovšetkým k sebe samej. Sloboda vám poskytne príležitosť vybudovať si nové vzťahy s čistým svedomím.

  1. Môžete sa zamerať na seba

V nešťastnom manželstve s najväčšou pravdepodobnosťou hráte úlohu obete. Máte neustály pocit viny a túžbu každému vyhovieť. Preto je rozvod príležitosťou venovať čas sebe, svojim záujmom, budovať si kariéru a žiť pre svoje vlastné potešenie. Pochopíte, že si zaslúžite niečo lepšie.

  1. Nebojte sa byť single, omnoho horšie je byť opustená

Ženy sa boja osamelosti. Príroda to zariadila tak, že človek potrebuje človeka. Avšak cítiť sa osamelo môžete aj vtedy, ak ste vo vzťahu. Koniec koncov, váš manžel už nie je váš milenec, ochranca či objekt uctievania. Nemáte nikoho, s kým by ste sa mohli porozprávať od srdca. Ak by ste bola sama, môžete sa stretávať so svojimi priateľmi, ísť na rande a mať široký okruh priateľov či známych, v ktorom sa budete cítiť žiadaná a zaujímavá.

zdroj:rawpixel.com

  1. Vzájomný rast

Rodinné vzťahy bývajú toxické:  je možné že si s manželom vzájomne bránite v sebarozvoji. Rozvod je preto závanom čerstvého vzduchu a mnohých možností.

  1. Budete môcť namieriť svoju energiu tým správnym smerom

Ak ste urobili všetko, čo je v vašich silách, aby ste zachránili vzťah, ale nepomohlo to, môžete z neho pokojne odísť. Nie je potrebné míňať energiu na niečo, čo sa vám nevráti späť. Lepšie urobíte, ak ju budete akumulovať a míňať na starostlivosť o deti a váš osobný rast.

  1. Vaše deti budú šťastné

Ako už bolo spomenuté vyššie, neustále hádky a chladné rodinné vzťahy ubližujú deťom horšie ako rozvod. Rozvod im ukáže, ako je dôležité rešpektovať partnera a jeho voľbu. V budúcnosti bude pre nich jednoduchšie dostať sa zo zlých nefungujúcich vzťahov.

  1. Zaslúžite si byť šťastná

Mnohé ženy si na seba berú kríž, keď ich manželia nerešpektujú alebo na nich dokonca hádžu špinu a šíria nepravdy. Sú tak zvyknuté na rolu nešťastnej manželky, že si už ani len nevedia predstaviť, aké by to bolo žiť iným životom. Každá žena, bez ohľadu na postavenie, finančnú situáciu a miesto narodenia si zaslúži byť šťastná. Pre každú má šťastie iný vlastný význam, no určite nie je synonymom utrpenia.

View this post on Instagram

Samota☠️

A post shared by Myslenky smutneho kluka💔 (@smutney_kluk) on

Aby vám vesmír mohol dať nové príležitosti a známosti, musíte byť schopná vzdať sa toho, čo vás tiahne ku dnu. Láska je krásna. Ale zdravý vzťah je, keď sa obaja ľudia zaujímajú o šťastie toho druhého. V opačnom prípade trpíte a morálne vyhoríte. Preto, ak sa už loď nedá zachrániť, je lepšie presunúť sa na malý záchranný čln.

Povedzte nám v komentároch, či súhlasíte, že osamelosť je lepšia ako zlé manželstvo.

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
So vstupom do spoločného manželského života musíme byť pripravení na neustálu prácu na tomto vzťahu. Koniec..." />