Táto kombinácia dokáže robiť zázraky! Stačí, ak vylejete šťavu z polovice citrónu do…

Čo viete o citrónoch? Pravdepodobne už asi všetko, pretože o tomto ovocí a jeho účinkoch na ľudské zdravie sa povedalo a popísalo mnoho. Už od samého detstva sme s ním boli v kontakte a nevyužíval sa len na zdravotné ťažkosti. Ak dáte dokopy užitočné vlastnosti citrónu a sódy, vznikne vám zázračná kombinácia…

Tieto dva produkty dokopy boli dôsledkom mnohých diskusií, pretože existuje predpoklad, že môžu účinne bojovať proti rakovine. Citrón a jedlá sóda majú antioxidačné a zásadité vlastnosti, ktoré pomáhajú ničiť rakovinové bunky.

сода с лимоном

Citrónová šťava je účinná v boji proti rakovinovým bunkám a jedlá sóda je známa svojou schopnosťou regulovať úroveň pH. Zabraňuje akumulácii kyselín v tele, ktoré sa stávajú jednou z hlavných príčin rakoviny. Niektorí vedci tvrdia, že je to pravda, iní s tým vôbec nesúhlasia. Kým oni hľadajú pravdu, my vám prezradíme niečo o užitočnej kombinácii sódy a citróna…

лимон с содой

  1. Chudnutie

Tento liek pomáha pri znižovaní hmotnosti. Pridáva energiu a udržuje telo v tonuse. Taktiež urýchľuje metabolizmus, vďaka čomu spálite v tele viac kalórií.

сода и лимон

  1. Čistiaci účinok

Keďže je citrón známy svojím močopudným účinkom, stimuluje telo, aby zo seba odstránilo prebytočnú vodu, toxíny, soli a tuky.

лимон и сода

  1. Hygiena zubov

Táto zmes sa často používa na čistenie zubov. Nepoužívajte ju však pravidelne, pretože je možné, že vám poškodí vašu zubnú sklovinu. Avšak na odstránenie škvŕn zo zubov ide o najlepšiu voľbu.

напиток из соды и лимона

  1. Trávenie

Zmes funguje ako ideálny antracit, ktorý znižuje plynatosť, pálenie záhy, kŕče a ďalšie príznaky spojené s poruchami trávenia.

польза лимонов

  1. Ochrana tela pred vplyvom voľných radikálov

Nápoj z týchto ingrediencii zabraňuje procesom starnutia a spomaľuje ich. Ak používate citrón a sódu s určitou pravidelnosťou, vaša pokožka nadobudne zdravý vzhľad a eliminujete vznik jemných vrások.

полезные свойства лимонов

  1. Činnosť srdca

Vedci zistili, že ak pijete vodu so sódou a citrónom, môžete regulovať hladinu zlého cholesterolu v tele, čo zníži riziko aterosklerózy. Taktiež sa tým minimalizuje riziko vzniku srdcového infarktu a mozgovej príhody.

чем полезны лимоны

  1. Posilnenie imunitného systému

To poznajú asi všetci. Schopnosť tohto nápoja zvýšiť alkalickú rovnováhu tela pomáha regulovať hladinu kyslosti.

польза соды

  1. Funkcia obličiek

Nápoj je schopný zlepšiť funkciu obličiek, ak sa nedokážu vyrovnať s odstraňovaním škodlivých kyselín z tela.

свойства соды

  1. Prečistenie pečene

Ak začnete svoj deň s týmto nápojom, nielenže svoju pečeň zbavíte toxínov, ale taktiež nasýtite telo množstvom užitočných látok ako draslík, vitamín C a iné antioxidanty.

польза лимонов и соды

Teraz o tomto nápoji viete všetko, okrem toho, ako si ho pripraviť. Takže, vezmite si 1 pohár (250 ml) minerálnej vody, pridajte do neho 1 čajovú lyžičku sódy a vytlačte si šťavu z polovice citróna.

Najlepšie je piť tento nápoj ráno na prázdny žalúdok. Úplne postačí, ako ho budete konzumovať dva týždne za sebou a potom si urobíte dvojtýždňovú prestávku. Nadmerná spotreba môže spôsobiť vznik alkalózy. Nápoj je kontraindikovaný u ľudí s gastritídou.

Vyskúšajte to aj vy a podeľte sa o vaše skúsenosti v komentároch!

 

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Čo viete o citrónoch? Pravdepodobne už asi všetko, pretože o tomto ovocí a jeho účinkoch na..." />