Slávny bratislavský Pentagon čaká veľké premena! Komplex bytoviek majú zatepliť a vymaľovať. Takto budú vyzerať

Bratislavké bytovky na Stavbárskej ulici v mestskej časti Vrakuňa ľudia poznajú skôr pod názvom Pentagon. Skupina bytových domov, pred ktorými často ležia drogovo omámení ľudia, ukrýva vo svojích útrobách aj iné nepríjemne veci. Zmena je však možná aj na Slovensku, čo dokazuje plánovaná rekonštrukcia tohoto komplexu.

Tento bytový dom by mal byť do konca roka 2018 kompletne zrekonštruovaný vd’aka Štátnemu fondu rozvoja. Nápad – Zelená ako nádej pre krajšie bývanie inšpirovala spoločnosť Eurostav Slovakia, ktorá ide túto premenu slávneho paneláku realizovať.

Rekonštrukcia zahŕňa zmenu rozvodov, okien či výťahov. Premenou by mali prejsť aj niektoré vchody a chodby bytových domov s ktorými sa začalo, tj. vchody s číslami 40 a 42. Rekonštrukcia by mala dopadnúť výborne a konečný výzor panelákov by mal zmeniť aj prístup iných ľudí k tejto časti hlavného mesta. Ako však naložia so zrekoštruovaným panelákom domáci, je len na nich.

Fotka Eurostav Slovakia.

Fotka Eurostav Slovakia.

ZDROJ: bratislavaden.skFOTO: facebook.com  / refresher.sk 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Bratislavké bytovky na Stavbárskej ulici v mestskej časti Vrakuňa ľudia poznajú skôr pod názvom Pentagon. Skupina..." />