Vo Francúzsku zaviedli povinnú občiansku službu pre 16 ročných mladých ľudí!

Aj ked’ je Emmanuel Macron jediný francúzsky prezident, ktorý povinnú občianskú službu nezažil, opäť ju zaviedol. Jedným z dôvodom je možno to, že mu počas jeho rannej dospelosti chýbala a myslí si, že práve toto urobí z mladých ľudí lepšími.

Macron vo svojej kampani sľuboval jeden mesiac občianskej služby pre mladých ľudí vo veku od 18 do 21 rokov. Tento koncept zlyhal, pretože by to obnášalo príliš veľa papierovania, vysoké náklady a veľa povinností pre armádu.

Namiesto toho Macron predsavil koncept založený na povinnej občianskej a vojenskej službe pre 16 ročných, vrátane chlapcov aj dievčat. Tento mesiac bude zahŕňať povinnú účasť na charitatívnej práci, vojenskej, policajnej či hasičskej práci.

Francie zavádí povinnou občanskou službu pro všechny 16leté. Na měsíc vstoupí do armády, charity či k hasičům

Po tom, čo absolvujú mesačnú občianskú službu, budú môcť dobrovoľne nastúpiť na 3 mesiace do armády. Takto by to malo fungovať už od budúceho roka.

Celkovo sa tento nápad páči 60% ľudí vo Francúzsku, no pri prieskume medzi mladými ľud’mi to populárne nie je. Menej ako polovica je z tohto nápadu nadšená.

Na porovnanie, povinná vojenská služba stále funguje v Grécku, Rakúsku a napríklad vo Švajčiarsku.

zdroj:refresher.sk

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Aj ked’ je Emmanuel Macron jediný francúzsky prezident, ktorý povinnú občianskú službu nezažil, opäť ju zaviedol. Jedným z..." />