Budúci rok prinesie zdražovanie cigariet. Fajčiari začnite šetriť!

Aj napriek tomu, že svetové zdravotnícke organizácie tvoria kampane, ktoré by fajčiarov mali odstrašiť od používania cigarie, sa na svete predaj cigariet a iných tabakových výrobkov nesmierne rozšíril.

Určite nám dá každý fajčiar za pravdu, že fajčenie nie je lacný zlozvyk a aj to je jedným z dôvodov, vďaka ktorému sa mnoho fajčiarov fajčenia vzdalo. No pre tých, ktorí fajčiť neprestali, máme veľmi zlú správu. Budúci rok vláda zvyšuje spotrebný daň z cigariet o 10%. Okrem obyčajných cigariet sa zvýšia ceny aj bezdymových tabakových výrobkov.

Cigarety v roku 2019 na Slovensku zdražejú hneď dvakrát. Fajčiari budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka

Okrem zvýšenia spotrebnej dane z cigariet budúci rok vstúpi do platnosti aj Nariadenie Európskej komisie, proti boji s nelegálnymi cigaretami a s ich pašovaním. Pašovaniu najmä z Ukrajiny chce Európska únia zabrániť jedinečným označením na každej krabičke cigariet. Samozrejme, že sa použitie tohoto kódu odrazí na cene cigariet, pretože výrobcom sa zvýšia náklady na balenie. Koľko presne cigarety budú budúci rok stáť sa však dozvieme až začiatkom nového roka.

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Aj napriek tomu, že svetové zdravotnícke organizácie tvoria kampane, ktoré by fajčiarov mali odstrašiť od používania..." />