Dielňu šikovného výrobcu ekologických hračiek niekto umýselne podpálil. Jeho celoživotné dielo je v troskách. Pomôcť mu môžete finančným príspevkom aj vy.

Jeden z najšikovnejších drevorezbárov na Slovensku prosí o pomoc.

Prostredníctvom svojej stránky na jednej zo sociálnych sietí napísal príspevok v ktorom informoval všetkých svojích fanúšikov, že mu niekto zrejme umýselne podpálil jeho dielňu. Tomuto remeslu sa venuje celé roky a do vybavenia svojej dielne vložil množstvo peňazí.

 

Sústruhy, cirkuláre, frézy, brúsky, píly či množstvo dreva, to všetko mal uložené v dielni. Pán Ladislav Kurnota teraz nemôže pokračovať v jeho záslužnej práci. Aj napriek tomu, že je invalidný dôchodca, snaží sa ako môže a svojím remeslom živí 9 detí.

Dielňu slovenského drevorezbára niekto úmyselne podpálil. Výroba ekologických hračiek sa tým ocitla v kríze

Pán ladislav v príspevku napísal: „Som invalidný občan a keďže chránených dielní niet, privyrábam si vlastnou tvorbou. Peniažky z predaného tovaru idú prevažne pre ZŤP dcérku Lesanku, nakoľko splácame jej auto, ktoré je nevyhnutné na jej prepravu. Dcérka je nehovoriaca a plienkovaná. Snažíme sa jej život skvalitniť aspoň výletmi v okolí, nakoľko na dovolenky nemáme.

 

Je neskutočné smutné, čo dokáže závisť, alebo neprajnosť s ľud’mi urobiť. Pán Ladislav napísal, že si počas svojho života musel preskákať kadečím, mal finančné, ale aj vážne zdravotné problémy, no nikdy sa nevzdal. Svoj dar v podobe šikovných rúk sa snaží preniesť aj na svoje deti, ktoré sú veľmi šikovné a múdre. Jedna z jeho dcér chce pokračovať v jeho šľapajách a chce byť rezbárka. Pán Ladislav vždy chcel niečo dokázať a pomáhať aj ostatným. To, že má obrovské srdce dokazuje aj to, že svoje hračky neraz daroval deťom na onkológií v v Banskej Bystrici či deťom do detského domova v Ružomberku. 

 

Tento nadaný muž prosí všetkých ľudí so srdcom na správnom mieste, aby mu pomohli dať jeho dielňu do poriadku, aby sa mohol čím skôr vrátiť ku svojej práci, ktorá ho nesmierne baví. Ak máte prostriedky a možnosť, neváhajte a pomôžte mu. Prosí o pomoc či už v podobe pracovných nástrojov a dreva, alebo finančnú. Váš finančný dar mu môžete poslať na účet s číslom: SK30 0200 0000 0039 6064 6953.

Tento rezbár však našťastie nemal všetky svoje hotové výrobky vo svojej dielni a tak tie, ktoré mal uskladnené inde, odfotografoval a zverejnil na svojej Facebookovej stránke s názvom Ekologické drevené hračky suveníry-Ladislav Kurnota. Tieto výrobky si môžete zakúpiť aj v týchto chvíľach.

Spojme sa pomôžme tomuto mužovi prekonať strasti jeho osudu!

zdroj: facebook

Foto: Ekologické drevené hračky suveníry-Ladislav Kurnota

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Jeden z najšikovnejších drevorezbárov na Slovensku prosí o pomoc. Prostredníctvom svojej stránky na jednej zo sociálnych..." />