O pár rokov by na Slovensku malo byť o polovicu menej jeleňov. Ministerstvu prekážajú škody, ktoré vraj tieto zvieratá spôsobujú.

V posledných rokov sa na svete hovorí o ochrane fauny a flóry viac ako kedykoľvek predtým. Ochranárske organizácie na záchranu ohrozených druhov zvierat a rastlín upozorňujú na zhoršujúce sa podmienky pre ich život a aj o tom, že im musíme pomôcť. Ak chceme aby naše vnúčatá a nasledujúce generácie poznali prírodu takú, akú ju poznáme my, musíme priložiť ruku k dielu a chrániť všetko okolo nás.

Vo svete sa to rieši denno denne, no na Slovensku sa prijíma zákon, ktorý hovorí o presnom opaku. Podľa našej vlády raticová zver vytvára príliš veľké škody a preto by sa jej počet mal v priebehu nasledujúcich dvanástich rokov rapídne zmenšiť.

Tento zákon o poľovníctve sa momentálne nachádza o v pripomienkovom konaní. Jeho obsahom je zníženeie počtu diviakov, muflónov a jeleňov až o polovicu.

Nie len že sa má táto krásna zver strieľať, má sa aj prestať prikrmovať, čo spôsobí prirodzený uhýn jedincov. Ak tento zákon naša vláda bez ohľadu na pripomienky ochranárov schváli, tak vstúpi do platnosti 1. júla 2019.

Poľnohospodári sú tí, ktorí tento zákon podporujú, pretože im raticová zver v minulom roku spôsobila škodu až 1,6 milióna eur. Viac  informácií o tomto návrhu zákona nájdeš  na webe denníka SME.

https://refresher.sk/59786-Slovenske-ministerstvo-chce-nechat-odstrelit-polovicu-nasich-jelenov-vraj-sposobuju-prilis-velke-skody?fbclid=IwAR3Oo7ljvqWpdvT020JFvwRuMBmOylc93lLfYKP73Qim053XQVCNrpHrCQQ

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V posledných rokov sa na svete hovorí o ochrane fauny a flóry viac ako kedykoľvek predtým...." />