Podnikateľ zo Švajčiarska chce zachrániť planétu. Rozhodol sa venovať 1 miliardu dolárov na záchranu 30% planéty Zem.

Už na základnej škole sa žiaci učia o dôležitosti životného prostredia a o jeho ochrane. Všade sa hovorí o plastoch v oceánoch, o znečistenom vzduchu a o roztápajucích sa ľadovcoch. Práve toto sú hlavné problémy, kvôli ktorým sa naše počasie mení a príroda nie je takou ako bývala kedysi. Veľa druhov zvierat a živočíchov nadobro vyhynulo a nám ostáva zachrániť aspoň to, čo sa ešte dá.

Mnoho ľudí prispieva na záchranu našej planéty nemalé sumy peňazí, no to, čo robí jeden podnikateľ zo Švajčiarska je naozaj šľachatné.  Hansjörg Wyss, podnikateľ zo Švajčiarska sa rozhodol darovať 1 miliardu dolárov na záchranu našej planéty. O tejto suma sa zmienil v magazíne The New York Times, kde spomenul aj to, že túto sumu bude postupne počas 10 rokov posielať ochranárom.

Peniaze bude posielať cez nadáciu Wyss Foundation a jeho cieľom je do roku 2030 dosiahnuť 30% podiel nedotknuteľnosti planéty. Chce, aby sa na 30% Zeme nevytvárali žiadne klimatické zmeny kvôli výrubu stromov a podobným ničivým vplyvom.

Tento podnikať podporuje ochranu životného prostredia už roky a to tak, že cez organizácie ako napríklad National Geographic Society, Nature Conservancy či Fundacion Flora y Fauna doteraz daroval viac ako 450 miliónov dolárov na podobné účely.

Časť jeho peňazí pôjde aj na výskumne účely a to konkrétne do University of Bern, kde sa výskumné skupiny snažia prísť na najúčinnejší spôsoch ochrany prírody, ktoré dokážu zakonzervovať prírodu v aktuálnom stave.

Aj napriek tomu, že je 30% planéty dosť veľký podiel, odborníci tvrdia, že na to, aby sme tu mali prírodu ako doposiaľ aj za 100 rokov, je potrebné zachrániť aspoň 50%.

zdroj: goodnewsnetwork.org  / refresher.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Už na základnej škole sa žiaci učia o dôležitosti životného prostredia a o jeho ochrane. Všade..." />