Vlak RegioJetu na Slovensku meškal 460 minút a ľudia v ňom museli nocovať, no ich peniaze im vrátili

Meškajúc slovenské vlaky nie sú ničím výnimočným, no to, že meškajú aj vlaky spoločnosti RegioJet sa tu ešte nestalo. Minulú noc muselo množstvo ľudí nocovať vo vlaku na stanici Vydrník, pretože tam došlo ku vlakovej poruche, ktorá sa v tú chvíľu nedala odstrániť. Vlak vyrážal vo večerných hodinách zo stanice Košice a ako cieľovú stanicu mal stanicu v Prahe. Niektorým cestujúcim, ktorí cestovali len po Žilinu sa podarilo prestúpiť na rýchlik ZSSK, no tým, ktorí to mali namierené až do Prahy alebo do iných miest v Česku neostávalo nič iné, len ostať čakať na náhradný vlak. Čakajúci cestujúci v odstavenom vlaku čakali takmer neuveriteľných 8 hodín!

Aleš Ondrůj, hovorca tejto spoločnosti uviedol: „Nepodarilo sa ani zohnať lokomotívu od iného dopravcu, vlak musel počkať na príjazd náhradnej lokomotívy RegioJet z Českej republiky. Celá udalosť nás veľmi mrzí. Náš personál sa celú dobu snažil cestujúcim poskytovať maximálny servis. Nebolo možné ani zavedenie náhradnej autobusovej dopravy, ktorá by s ohľadom na množstvo cestujúcich a vzdialenosť taktiež nijak nepomohla. Cestujúcim sme ihneď vrátili cestovné v plnej výške. Celá vec nás mrzí a ospravedlňujeme sa za všetky komplikácie.“ 

Ako kompenzáciu, dostal každý cestujúci 100% z ceny lístka späť, no to, že cestujúci stratili hodiny zo svojho času, už spoločnosť do úvahy nebrala. Ako uviedol RegiJet, niektoré technické poruchy sa ani dokonalým servisom predvídať nedajú a jednou z nich bola aj porucha spomínaného vlaku. Spoločnosť túto nepríjemnosť mrzí a verí, že podobný prípad sa už nezopakuje.

Aké máte skúsenosti s týmto dopravcom vy? Dajte nám vedieť svoje postrehy do komentárov.

zdroj:refresher.sk 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Meškajúc slovenské vlaky nie sú ničím výnimočným, no to, že meškajú aj vlaky spoločnosti RegioJet sa tu..." />