Na Slovensku príde komunita LGBTI o veľké peniaze. Dotácie na Dúhový PRIDE sú pozastavené

Okrem tohtoročného pozastavenia všetkých dotácií sa podľa Iniciatívy Inakosť zmenila celá legislatíva zaoberajúca sa touto skupinou obyvateľov. Podľa nich už v budúcnosti podpora tejto skupiny ľudí v podstate možná nebude. Z toho vyplýva, že verejnosť možno príde o udalosti podporujúce LGBTI ako napríklad Filmový festival inakosti a Dúhový PRIDE Bratislava. Celkovo bolo zamiernutých 8 projektov.

Martin Macko, výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť sa ktému vyjadril takto: „Roky neboli s našimi projektami väčšie problémy a napríklad Filmový festival inakosti bol podporovaný z tejto dotačnej schémy každoročne od roku 2008, preto nám prišli zverejnené výsledky a ich odôvodnenie zvláštne.

Aj ked’ sa najprv hovorilo o nedotovaní všetkých projektov, neskôr z materiálov odbornej komisie vyplynulo, že podporených bolo predsa len pár projektov. Medzi na patrí aj Filmový festival inakosti 2019 a Dúhový PRIDE Bratislava 2019. Celkové vyčlenené množstvo peňazí je pre nich  54 000 eur.

Okrem iného, výkonný riaditeľ Iniciatívy povedal: „Za 10 rokov mojich skúseností s rôznymi dotačnými schémami ministerstiev som sa ešte nestretol s prípadom, že by minister v takom rozsahu nerešpektoval návrh odbornej komisie a vylúčil projekty celej konkrétnej skupiny obyvateľstva.

View this post on Instagram

Can you believe it’s almost #PrideMonth? Double tap if you’re as excited as @jvn! 🏳️‍🌈 #lgbt #lgbtq #pride #queereye 📷 by Roy Rochlin

A post shared by LGBT (@lgbt) on

zdroj:refresher.sk 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Okrem tohtoročného pozastavenia všetkých dotácií sa podľa Iniciatívy Inakosť zmenila celá legislatíva zaoberajúca sa touto skupinou..." />