Primátor Malaciek sa rozhodol konať. Chce minimalizovať počet bilbordov v celom meste

uraj Říha, aktuálny primátor mesta Malacky, sa svojej pozície chytil veľmi aktívne a zavádza v meste niekoľko noviniek. Okrem iných je to aj minimalizácie počtu bilbordov. Tak ako on, aj obyvatelia mesta Malacky majú dosť bilbordového smogu.

S týmto problémom má okrem Malaciek väčšina slovenkých miest, no boj proti nim začalo len pár z nich.

Primátor sa rozhodol bojovať proti reklamám na bilbordoch, ale aj na budovách, najprv prostredníctvom dohôd medzi mestom a spoločnosťami poskytujúcími bilbordy, no tam to začalo zlyhávať. Väčšina spoločností s mestom odmieta komunikovať, alebo sa ich komunikácia ťahá celé mesiace.

Práve nad týmto problémom si primátor lámal hlavu niekoľko mesiacov a napokon prišiel na účinné riešenie. Pred niekoľko bilbordov pri verejnom parkovisku mesto posadilo niekoľko stromov, ktoré by onedlho mali byť tak husté, aby ľudia nevideli, čo je za nimi.

 

Primátor mesta na svojom facebookovom profile zverejnil príspevok, kde publikoval fotografiu spolu s nasledujúcim komentárom: „Bilbordová spoločnosť nereaguje na naše výzvy, hrá sa na mŕtveho chrobáka. A teda v poriadku, nech je nová stromová alej čo najskôr košatá a príjemne zelená. 

Obdobných krokov sme použili viacero, jedným z najviac účinných spôsobov bolo oplotenie billboardu v centre mesta. Spoločnosť sa okamžite spamätala. Postupujeme systematicky krok po kroku a za päť rokov nebol v Malackách postavený nový billboard. Stoji to síce veľa námahy, čo sa obyvatelia ani nedozvedia, no sme už v poslednej tretine riešenia reklamných stavieb.“

 

K jeho príspevku sa vyjadrili aj občania iných miest. Väčšina z nich ho v jeho konaní podporuje a píšu mu komentáre ako napríklad: „Konečne niekto, kto nemá výhovorky a koná” alebo „Závidím vám primátora! U nás, v Bratislave, keby ich chceli zakryť, tak tu musia vysadiť tisícky stromov. Tu je skôr zvyk stromy orezávať, aby bolo vidno billboardy.“

K príspevku sa stihla vyjadriť aj firma, ktorá vlastní billboardy. Bude zaujímavé sledovať, ako sa celá situácia vyrieši. 

zdroj:refresher.sk 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
uraj Říha, aktuálny primátor mesta Malacky, sa svojej pozície chytil veľmi aktívne a zavádza v meste..." />