Kniha na čítanie: Hľadanie podmanivej krásy

 „Hľadanie podmanivej krásy je sexi, vášnivé a zábavné čítanie,“ píše New York Times o novinke, ktorá získala na Amazone veľmi vysoké hodnotenie – 4,6 hviezdičky z maximálnych 5.

Genevieve MacKenzieová je lekárka a budúca chirurgička. Svoj život má úplne pod kontrolou. Vlastnú veľkolepú svadbu si naplánovala do posledného detailu – až na to, že len pár minút pred tým, než má vysloviť áno primárovi oddelenia a neodolateľnému mužovi snov, nevesta vyskočí von oknom… rovno do náručia svojho potetovaného priateľa Wolfa.

Na pár dní sa v útulnom zrube ukryjú pred svetom, aby si Gen mohla všetko ešte raz dôkladne premyslieť. Lenže ich dávne priateľstvo je odrazu vystavené nečakanej skúške a vzájomné iskrenie sa už nedá poprieť. Obaja stoja pred neľahkým rozhodnutím: vyberú si istotu platonického priateľstva, alebo nájdu v sebe dosť odvahy a dotknú sa plameňov vášne s rizikom, že sa pri tom popália?

Na chodníku pred ním ležala nevesta a vymotávala sa z oblaku čipky a saténu pošitého drobnými perlami. Biela nádhera len tak pohodená na chodníku za kostolom. Wolfovo srdce stratilo rytmus, zaváhalo, no potom sa rýchlo spamätalo. Bola úchvatná. Gen bola vždy nesmierne príťažlivá žena, no dnes vyzerala ako porcelánová bábika, krehká a nedotknuteľná. Zrejme si pred týmto nečakaným výstupom strhla závoj, lebo namiesto zložitého svadobného účesu mala na hlave rozkošné vrabčie hniezdo, z ktorého na všetky strany trčali vlásenky. Vo vlhkom vzduchu sa jej zvlnili vlasy, a tak vyzerala ako neskrotná amazonka. Prenikavé belasé oči sa vďaka čiernej linke a tieňom zdali ešte žiarivejšie. Gen obyčajne nepoužívala mejkap. Dnes však jej nádherné oči dominovali milej tvári so zmyselnou zádumčivosťou, ktorú v nich doteraz nevidel. Pod záplavou bieleho tylu zazrel čipkový podväzok, nádherné svalnaté lýtko aj perličkami a diamantmi pošité topánky na neuveriteľne vysokých podpätkoch. V zlomku sekundy všetko, okrem tých podpätkov, zakryla snehobiela látka. „Nehovor, že si si zapálil na mojej svadbe! Sľúbil si predsa, že s tým prestaneš. Julietta ťa zabije!“ vybehla naňho, len čo lapila dych.

 

Jennifer Probstová napísala prvú knihu ako dvanásťročná a dnes sa zameriava najmä na romantické príbehy s nádychom erotiky.
Hľadanie podmanivej krásy voľne nadväzuje na prvé dve časti série Hľadanie vytúženého dňa a Hľadanie dokonalej lásky. Rozpráva príbeh ďalšieho, tentoraz adoptívneho člena rodiny Conteovcov.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Kniha na čítanie: Hľadanie podmanivej krásy”